e
sv

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri

Youtube'dan Para Kazanma Yöntemleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

YouTube İş Ortağı Programı vesilesiyle bir kerede YouTuber olarak bile reklam geliri kazanabilirsiniz, sadece YouTube bugün kanal sahiplerinin 12 ay süresince toplam 4.000 izlenme süresi videosuna ve minimum 1000 abonenin YouTube İş Ortağı programı. Bu gereksinimleri karşılamaya çalışmak iyi bir hedef olmakla beraber, reklam geliri YouTube üstünden para kazanmak için tek seçeneğiniz değildir. Bloglamaya benzer şekilde, YouTube kanalınızdan para kazanmanın çeşitli yollarını sunar. İş ortağı programının yanı sıra YouTube’dan para kazanmanın değişik yolları vardır. Gelir potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için birini seçebilir yada birleştirebilirsiniz.

Satış Yapmak İçin Blog yada Web Sitesine Trafik Yönlendirin

Video pazarlama, ev işinizi tanıtmak için muhteşem bir yoldur. İşletmenizi YouTube’da pazarlayabileceğiniz yöntemler şunlardır:

 • Kendinizi ve işinizi tanıtma
 • Sahne arkası işinizi görüntüler
 • İşletmenizin turları ve gösterileri
 • Pazarınızın niş ve sektörünüzle ilgili sorularını yanıtlamak için Sual-Yanıt

Öğretici Videolar

YouTube videonuzu oluştururken, açıklamaya web sitenize yada blogunuza bağlantılar ekleyebilir ve arkasından YouTube’un size trafik göndermesine izin verebilirsiniz. Ek olarak, videoyu web sitenize yerleştirebilir ve daha çok izlenme için toplumsal medyada paylaşabilirsiniz. YouTube seyircileri de paylaşabilir. Mesela, çevrimiçi bir kursunuz var ise, ondan bir ders YouTube’da yayınlayabilir ve sonrasında kursunuza, insanların tüm dersleri almak için kaydolabileceği bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

youtube para kazanma

Kendi Ürün yada Hizmetlerinizi Satın

YouTube oldukca fazla trafiğe haiz ve o denli etkili ki, birçok ev işletme sahibi bunu neredeyse yalnızca işlerini tanıtmak için kullanıyor. Blog yerine, YouTube’u kullanarak itimat ve uyum oluşturmak için uzmanlıklarını, ipuçlarını ve öngörülerini pazarlarıyla paylaşırlar.

Video yöntemiyle web sitenize trafik çekmeye benzer şekilde, gösterilerinizi kullanarak ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satabilir, uzmanlığınızı ve ipuçlarınızı paylaşabilir, soruları yanıtlayabilir, öğreticiler yapabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Pazarlama

Kendi ürününüz yada hizmetiniz yok mu? Problem değil. YouTube vesilesiyle bağlı müessese pazarlaması yöntemiyle öteki işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtabilirsiniz. Etkili olabilmek için, belirli bir niş çevresinde bir YouTube kanalı başlatmalı ve arkasından bu pazardaki hedef pazarınızın sorunlarını çözecek bağlı ürün ve hizmetler bulmalısınız. Mesela, sıhhatli bir pişirme YouTube kanalı başlatabilir ve Amazon’un firmalar vesilesiyle pişirme ekipmanları satışa sunabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin bağlantılarını YouTube videonuzun açıklamasına eklemeniz yeterlidir. Satış ortağı bağlantıları hakkında lüzumlu açıklamaları eklemeyi ihmal etmeyin.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri