e
sv

Yeni Girişimciler için Küçük İşletme İpuçları

Yeni Girişimciler için Küçük İşletme İpuçları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Girişimlerin% 90’ının başarısızlıkla sonuçlandığını biliyor muydunuz? Minik işletmenizin felaketle sonuçlanmasını önlemek istiyorsunuz. Başarıya ulaşmak için ufak işletmenizi başlatacaksanız, öteki girişimcilerin hatalarını dinlemeniz gerekir.

Yeni bir girişimciyseniz, ayakta kalabilmek için muhtemelen süratli bir halde öğrenmeniz ihtiyaç duyulan fazlaca şey olacaktır. Minik işletme başarısı elde etmek için aşağıdaki ipuçlarımıza göz atın.

Günün İşinden Çıkma

Girişimci olmaya hazırsanız, büyük olasılıkla günlük işinizden çıkıp çalışmaya başlamaya hazırsınız anlamına gelir. Sadece, tam zamanlı bir girişimci olmak için iki kez düşünmek için nedenler var.

Bir araştırma emek vermesi, günlük işlerini hayata geçirmeye devam eden kişilerin, ufak işletmelerini başlattıklarında başarısız olmalarının yüzde 33’e kadar daha azca bulunduğunu buldu. Finansal olarak ufak işletmenize bağımlı olduğunuzda, başlangıçta daha azca yaratıcı ve daha etkili olabilirsiniz. Müşterileri kazanmaya yada öteki insanlarla ilişkiler kurmaya çalışırken umutsuz görünmek istemezsiniz.

Saatlerce Çalışmaya Hazır Olun

İster girişimci olmak için günlük işinizden çıkmayı planlıyor olun, isterse yan koşuşturmalarınızı sürdürmeye çalışıyorsanız, eskisinden daha da sıkı çalışmaya hazır olmanız gerekir.

Kendi ufak işletmenizi yönetmenin size her şeye kendiniz karar verme özgürlüğünü ve yetkisini vereceğini hayal edebilirsiniz. Sadece, işletme sahipleri averaj olarak çalışanların iki katından fazla iş koşturmacasındadır. Girişimcilerin ortalama dörtte biri haftada 60 saatten fazla çalışıyor.

Hedef Müşterilerinizi Anlayın

Hedef müşterinizin ne istediğini tam olarak bildiğinizi düşünebilirsiniz. Fakat, hakkaten bu kadar güvenilir misin?

Ankete katılan müşterilerin ortalama% 80’i markaların kendilerini fert olarak tanımadığını söylüyor. Bu, şirketinizin müşterilerinizi düşündükleri kadar anlamadığını gösteriyor. Hedef müşterilerinizi tanımanın yollarını keşfetmeniz gerekir. Ne düşündüklerini öğrenmek için geri bildirim anketleri gönderin. Yalnız müşterilerinizin söylediği her şeyi reddetmeyin. En başarıya ulaşmış işletme sahipleri müşterilerinin söylediklerini dikkatle dinlerler.

Finansmanınızı Sıkı Bir Şekilde Denetim Edin

Birçok ufak işletme, zayıf finansal yönetimin bir sonucu olarak geçer. Harcamanızın kontrolden çıkmasına izin vermek istemezsiniz. Bu bilhassa işe başlarken önemlidir. İşletmenizi sıfırlamak için erkenden para harcamaya başlamanız gerekir.

Başlamadan ilkin para toplamanın yollarını bulabilirsiniz. Mali destekçileri paralarını fikrinizin arkasına koymaya ikna edin.

Ağı Asla Durdurma

Girişimcilerin ortalama% 78’i başarıya ulaşmış olmak istiyorsanız ağ oluşturmanın lüzumlu bulunduğunu söylemiştir. Her şeyi kendi başınıza yapamazsınız.

Ağ oluşturma, endüstrinizdeki öteki insanlarla düşünce alışverişinde bulunmanın mükemmel bir yoludur. Satış konuşmanızı geliştirebilir yada gene de fırlatılmış bir ürünü düşürebilirsiniz. Bir sonraki pazar fırsatınızın ne vakit ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz. Sadece, ağınızın işinizi kurma şansı mevzusunda size destek olacağından güvenilir olabilirsiniz. Her şeyde iyi olamazsın. Etkili girişimci neyi iyi yapabildiklerini ve nelerin dışarıdan temin edilmesi icap ettiğini bilir.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Yeni Girişimciler için Küçük İşletme İpuçları