e
sv

Yarın Başlayabileceğiniz Online İş Fikirleri

Yarın Başlayabileceğiniz Online İş Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Online iş fikirleri sahibi olmak ve sürdürmek, girişimcilere dünyanın her yerinden para kazanma özgürlüğü verir. Düşünce cazip ve her zamankinden daha mümkün, sadece birçok girişimci nereden başlayacağını bilmiyor. Karlı bir online iş başlatmak için en mühim adım yeteneklerinizi ve kuvvetli yönlerinizi eşleşen bir iş fikri bulmaktır.

İster tam zamanlı bir girişimci olmak ister eylemsiz gelir için bir tek yarı zamanlı bir iş kurmak istiyorsanız, ürün yada hizmetinizin belirli bir tüketici ihtiyacını karşılaması gerekir. Mümkün olan en kısa sürede başlayabileceğiniz, minimum başlangıç maliyetleri ile bir takım kârlı ihtiyaca dayalı işletmeler derledik. İşte online iş fikirleri;

SEO Danışmanı

Online iş fikirleri içinde ilki SEO danışmanlığıdır. Arama motorlarının giriş ve çıkışlarını biliyorsanız ve Google Ads ve Google Analytics şeklinde platformlarda teknik becerilere sahipseniz, SEO danışmanı olmak sizin için kazançlı bir seçenek olabilir. Birçok minik işletme sahipleri, arama motoru optimizasyonunun (SEO) işlerine ne kadar tesiri olabileceğini bilmiyorlar. Internet sayfalarını dönüştürmeye ve dönüşüm oranlarını artırmaya destek olmak için bu işletme sahiplerini SEO’nun gücü mevzusunda eğiterek çevrimiçi danışmanlık işinize başlayın.

Minik İşletme Danışmanı

Oldukca fazla iş deneyiminiz ve bilginiz var ise, niçin girişimcilerin başarı elde etmesine destek olan bir iş yaratmıyorsunuz? Bir iş danışmanı olarak, becerilerinizi yeni işletme sahiplerinin iyi bir başlangıç yapmasına ve deneyimli girişimcilerin öğrenci ayak uydurmasına destek olmak için kullanabilirsiniz. Stratejinizi iş danışmanlığının niş bir yönüne odaklarsanız başarı şansınız daha fazladır.

 

Toplumsal Medya Danışmanı

Daha büyük işletmeler, toplumsal medya hesaplarını çalıştırmak için bir ajans yada tam zamanlı personel istihdam edebilirler, sadece minik işletmeler çoğu zaman kendi toplumsal medya pazarlamalarını yönetmek zorundadır. Bu kadar oldukca sorumlulukla, işletme sahipleri çoğu zaman büyük bir toplumsal medya stratejisi geliştirmek ve uygulamak için vakit harcamak için toplumsal medya varlığının önemi mevzusunda oldukca meşgul, bunalmış yada azca eğitilmişlerdir.

Bir toplumsal medya danışmanı olarak, minik işletmelerin hedef kitleleri için en iyi taktikleri, programları ve içinde ne olduğu yayınlamalarını belirlemelerine destek olabilirsiniz. Takip edenleri arttıkça işiniz de büyür.

Uzaktan Teknik Destek

Birçok minik işletmenin bütçelerinde tam zamanlı bir BT çalışanı kiralamak için yer yoktur, bundan dolayı sistemleri giderken çoğu zaman bilgisayar bilgisine haiz bir dost yada aile üyesi olarak adlandırılırlar. Teknoloji mevzusunda bilgili iseniz ve bilgisayarlarda ve ağlarda emek harcama deneyiminiz var ise, anında uzaktan teknik yardım sunarak bir iyilik çağrısı yapma gereksinimlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Uygulama Geliştiricisi

Mobil uygulamalar, hayatlarını akıllı telefonlarından yönetmenin yolları için iyi para ödemeye razı olanlar ile her zamankinden daha popüler. Bir uygulama için mükemmel bir fikriniz var ise ve iyi mi kod yazacağınızı biliyorsanız, onunla çalışabilir ve uygulamanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Ek olarak, belirli uygulamalar oluşturması ihtiyaç duyulan işletmeler için bir uygulama geliştiricisi olabilirsiniz. Her iki seçenek de yazılım tasarımının temel öğelerini ve SQL, JavaScript, PHP, Python, Ruby on Rails yada iOS şeklinde minimum iki ortak programlama dilini bilmenizi gerektirir.

Başlangıç Danışmanı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin birçoğu, minik girişimciler hala başarı için doğru iş modelini bulmaya başladı. Başlangıç danışmanı olarak yarının şirketlerine bugün tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Yeni işletmelere başarıya ulaşmış olmaları için ihtiyaç duyulan detayları sağlamak için kurumsal finans, yazılım geliştirme ve öteki ilgili alanlarda haiz olduğunuz uzmanlığı kullanın. Bu girişimler başarıya ulaşmış olduğunda işiniz de başarıya ulaşmış olacaktır.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Yarın Başlayabileceğiniz Online İş Fikirleri