e
sv

WordPress ile Para Kazanma

WordPress ile Para Kazanma
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WordPress ilk çıktığında, rahat bir blog platformu idi. Ek olarak, insanların daha ilkin kodlama bilgisine haiz olmadan yükleyebileceği ilk internet sayfası türlerinden biriydi. Şimdi, WordPress bir blog platformundan oldukça daha fazlası. Üyelik siteleri, e-ticaret siteleri, içerik siteleri ve daha fazlasını oluşturmak için bir çerçeve olarak kullanılabilir. Bu, eklentiler ve temalar tarafınca getirilen ek işlevlerin kullanılmasıyla olur. Eklentiler, uygulamaların akıllı telefonunuz için yapmış olduğu benzer biçimde WordPress için çalışır ve temalar sitenizin görünümünü ve hissini oluşturur. WordPress o denli kullanışlıdır ki, artık internetteki web sitelerinin % 30’una güç vermektedir.

WordPress ile Para Kazanmak

WordPress ile blog yazabilmek için temel bir iş stratejisine ihtiyacınız var. WordPress ile para kazanmak bir tür sihir değildir. Iyi mi yapılacağı hakkında informasyon sahibi olmak için birazcık disiplin ve bazı Google aramaları gerekir. WordPress platformunu kullanarak bir iş oluşturmanın birçok yolu olmasına karşın, bir çok insanoğlunun bir WordPress bloguyla çevrimiçi para kazanmaya başlamanın en kolay yolu şu şekildedir.

Kıymetli İçerik Oluşturun

Kıymetli içerik, insanların okumaktan hoşlanılmış olduğu içeriktir. Orijinal yada iyi seçilmiş olması gerekir. Kıymetli içerik çoğu zaman keyifli, eğitici yada her ikisidir. Çevrimiçi olarak oldukça iyi çalışan iki format, sıralama ve iyi mi yapılır makaleleridir.

Iyi mi yapılır yazıları birazcık daha açıklayıcıdır. Iyi mi yapılır ile süregelen herhangi bir sual, iyi mi yapılır makalesinde yanıtlanabilir. Bir miktar içerik oluşturduktan sonrasında, web sitenize trafik çekmeniz gerekir.

İçeriğinize Trafik Getirin

Trafik yalnızca web sitenizi ziyaret eden kişileri ifade eder. WordPress destekli bir internet sayfasına trafik almanın onlarca yolu vardır. Aşağıda listelenen üç yönteme bakınız.

 • Arama motoru optimizasyonu: Aksi takdirde SEO olarak bilinir. Bu, arama motorlarının makalenizi arama sonucu sayfalarında listeleyeceği yerdir. Çoğu zaman, arama motorlarında bir ilk sayfa sıralaması elde ettiğinizde bir çok trafiği alırsınız. SEO oldukça zor olmasa gerek, sadece birkaç temel SEO beceri setini öğrenmenizi gerektiriyor.
 • Forumlarda yorum yapma: Konunuzla ilgili forumlarda yorum yapmış olup yararlı bir halde yazarsanız, imzanızdaki ilgili içeriğe çoğu zaman bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu hakkaten işe yarayabilir ve forum pazarlamasıyla ne kadar trafik alabileceğinize hayret edeceksiniz.
 • Feysbuk’tan ücretli trafik: Feysbuk’ta gördüğünüz tüm sponsorlu yayınlar, internet sayfalarına trafik almak için ödeme icra eden işletmelerdir. Feysbuk mükemmel bir platform, şundan dolayı adım atmak oldukça ucuz. Feysbuk’ta günde iki dolara kadar kampanyalar yürütebilirsiniz ve içeriğiniz yarı viral olsa bile, web sitenize meydana getirilen tıklamalar oldukça ucuz olabilir.

WordPress Sitenizden Para Kazanma

Bir WordPress sitesinden para kazanmanın ve ondan para kazanmanın yüzlerce değişik yolu vardır. Sadece, bir çok insan için en kolayı AdSense reklamları ve Amazon satış ortağı programlarıdır. Google tarafınca gösterilen AdSense, web sitenize reklam yerleştirmenize ve kullanıcılar reklamları tıkladığında ödeme almanıza olanak tanır. Amazon’un bağlı müessese programı, Amazon’un taşımış olduğu herhangi bir ürünle bağlantı kurmanıza ve insanoğlu satın aldığında size bir komisyon vermenize olanak tanır.

Bir WordPress sitesinden para kazanmak tamamen mümkündür. Çoğu zaman insanları asmak için birazcık vakit ve çaba gerektirir, sadece haiz olduğunuz bir siteden ilk parayı kazanmaktan daha iyi bir his yoktur.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

WordPress ile Para Kazanma