e
sv

Twitch Nedir? Twitch İle Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir Twitch İle Nasıl Para Kazanılır
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Video oyunları oynamaktan ve çevrimiçi para kazanmak için bir tutkunuz var mı? Eğer öyleyse, bu sonsuza kadar beklediğiniz yazı. Twitch’te iyi mi para kazanılacağını, tam olarak ne işe yaradığını ve niçin birazcık eğlenirken çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Twitch Nedir?

Twitch, birçok oyuncunun öteki oyunculara yada oyun meraklılarına bağlanmak için kullandığı bir toplumsal medya platformudur. Platform, kullanıcılarının oyunlarını video oyunlarından PC oyunlarından mobil oyunlara kadar yayınlamalarına, öteki videoları paylaşmalarına ve oyunla ilgili her türlü çevrimiçi münakaşaya katılmalarına olanak tanır.

Platform ek olarak abonelere Twitch Chat isminde olan hususi bir hizmet vesilesiyle en sevdikleri yayıncılara erişme yolları da sunuyor. Ek olarak kendi canlı gösterim yayınlarını ücretsiz bir şekilde yapabilirler.

Twitch Nedir

Başladığı günden bu yana Twitch, oyun oynamak için en büyük canlı akış sitesi ve onu YouTube Live, Feysbuk Gaming ve Mixer takip ediyor. Techcrunch’a nazaran, canlı video istatistikleri aracı sağlayıcısı StreamElements, Twitch’in yalnız 2019’un ikinci çeyreğinde toplam 2.72+ milyar saat canlı akış görünümü kaydettiğini bildirdi.

Youtube Live, yalnızca 735.54 milyon saat değerinde görüntüleme kaydederken, Feysbuk Gaming, Mixer için 197.76 milyon saat ve 112.29 milyon saat kaydetti.

Twitch’ten Iyi mi Para Kazanabilirsiniz?

Aslen Twitch’te para kazanmanın birkaç değişik yolu var. İlk olarak, platforma iyi mi başlayacağınızdan ve kitlenizden tam olarak ne beklendiğinden bahsedelim.

Oynarken Kazanmaya Adım atmak

Tertipli olarak minimum 500 seyirci gördüğünüzde, Twitch İş Ortağı Programı’na başvurma zamanı gelmiştir. YouTube’un İş Ortağı Programına benzer şekilde, Twitch programı da görüntüleyenlerinize reklam göstermenize ve bunu yapmak için birazcık para kazanmanıza olanak tanır. Programa kabul edildikten sonrasında, reklam göstermeye ve reklamın her 1000 görünümü için 2,00 ABD doları almaya başlayabilirsiniz. Hayır, bu bir servet değil, fakat Twitch’te para akışı yapabilmenin birçok yolundan ilki.

Sponsorluk Kazanma

Oldukça büyük bir takipçiniz olduğunda, şirketleri tarafınca sponsor olmak için başvurabilirsiniz. Bazı yayıncılar, yeterince geniş bir takipçiniz var ise konsol donanım şirketlerinden sponsorluk alabilirler. Bu seviyeye ulaşmak için aşağıdakileri elde etmenin çoğu zaman seneler sürdüğü ve birçok Twitch yayıncısının çabalarından bağımsız olarak bu seviyeye ulaşmayacağına dikkat edilmelidir. Bu yalnız üzücü bir gerçek ve bunun çevresinde bir yol yok.

Twitch Partner Programına katılmanın ve sponsorluk almanın yanı sıra, video oyunları oynarken para kazanmanın öteki yollarından da yararlanmalısınız.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Twitch Nedir? Twitch İle Nasıl Para Kazanılır?