e
sv

Temizlik Nasıl Yapılır? Nereden Başlanır?

avatar

metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu gün size evinizde temizliği nasıl yapacağınızı kısaca açıklamaya çalışacağız. Eviniz özel alanımız ve burayı temiz tutmalıyız, çok zahmetli bir iş olsada insanı bitince mutlu eden bir şey temizlik. Şimdi konumuza geçelim.

Temizlik Nereden Başlanır?

– Ev temizliğine en az kullanılan odadan başlayınız yani çok fazla kirli olmayan oda temizlik kovasındaki suyunuzun hemen kirlenmemesine yardımcı olacaktır. Odada halı mevcutsa elektrik süpürgesi veya normal süpürge ile süpürebilirsiniz. Daha sonra kokulu bir zemin deterjanı ile yerleri vileda yapınız.

– Temizliğe başlanacak bir diğer yer mutfak olmalı. Mutfağın temizlediğiniz ne olursa olsun temiz su olmalıdır. Suyun pisliği anında kötü bir koku yayabilir. Mutfak koku çekme konusunda çok hassas bir mekandır. Öncelikle zemini siliniz. Daha sonra kilimi veya halıyı süpürünüz. Ocağı, lavabo içini temiz bırakmadıysanız her ne kadar temizlik yapılmış da olsa kötü kokular gitmeyecektir.

– Bir diğer mekan yatak odası olmalıdır. Yatak odasında temizlik yaparken odanın merkezine mum yakıp koyabilirsiniz. Mum kötü kokuları içine çekmede katkı sağlayacaktır. Öncelikle odada halı varsa derinlemesine süpürünüz. Halının üzerindeki partiküller sizi hasta edebilir o nedenle iki kez üst üste süpürme işlemi yapmanızda fayda olacaktır. Süpürme bittikten sonra zemini derinlemesine temizleyiniz.

– Suyunuzu değiştirmek için ara verebilirsiniz. Banyo ve tuvalet temizliğine geçebilirsiniz. Banyonun zemini her duştan sonra ıslak kaldığı için bazı yerlerde yosun veya küflenme yaşanabilir o nedenle o lekelerin üzerine ve banyo köşelerine biraz karbonat serpip bekleyiniz. Daha sonra temizleme işlemine başlayabilirsiniz.

– En son salon ve antre bölgelerini yapabilirsiniz. Bu bölgelere geçmeden suyu değiştirebilirsiniz. Salonda tozu alıncak eşyalar oldukça fazla ise öncelikle toz alma işlemini bitiriniz. Daha sonra halıları süpürünüz. Şagi tarzında peluş halı modeli kullanıyorsanız onları önce boş bir alana çırpınız. Daha sonra dağılan pislikleri elektrikli süpürge ile çekiniz. Süpürme işlemi bittikten sonra vileda uygulamaya geçebilirsiniz. Temizliğe bitiş yeri olarak antreyi seçmelisiniz. En kirli bölge olduğu için derin bir temizlik yapabilirsiniz. Suyun rengine göre su değiştirip silme işlemine tekrar edebilirsiniz.

Eğer yorgunsanız veya canınız istemiyorsa Konya Temizlik markası olan alfa temizliği çağırarak konya’da temizliğinizi konya temizlik ‘e yaptırabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Temizlik Nasıl Yapılır? Nereden Başlanır?