e
sv

Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler

Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir spor salonu açmak mı istiyorsunuz. Fakat hayalini gerçekleştirmek için ne icap ettiğini biliyor musun? Başarı göstermiş bir spor salonu sahibi olmak, yalnız bazı ekipmanlardan ve güzel bir konumdan daha fazlasını gerektirir. Bir iş açarak büyük bir risk alacaksınız, kısaca pazarlama stratejiniz, mali durumunuz, işe alım süreciniz ve öteki mühim yönleriniz hakkında karar vermekle uğraşmanız gerekecek.

Spor Salonu Sahibi Olmak

Her şeyden ilkin, kendi fitness merkezinizi başlatmak için kafi eğitim, sertifika ve kişisel deneyime haiz olduğunuzdan güvenilir olun. Tıpkı öteki tüm spor salonlarında olduğu şeklinde, üyeleriniz sizden şekillenmelerine destek olabilecek profesyoneller olmasını bekleyecektir.

Birazcık data ya da uzmanlık tamamlanmamış bulunduğunu düşünüyorsanız, pazar araştırması yapmayı ve bir iş ortağı dahil etmeyi düşünmelisiniz. Açmak istediğiniz spor salonuna uygun niteliklere haiz biriyle çalışmak, vizyonunuza ve isteklerinize daha çok yön verebilir.

Bir ihtimal bir CrossFit stüdyosu açmaya karar verdiniz, sadece bir alıştırmacı olarak zamanınızda Pilates ile daha çok deneyime sahiptiniz. İster sınıflarınızı iyi mi daha iyi yöneteceğinizi öğrenin, ister pazarlama kampanyalarınızı geliştirin, CrossFit alanında daha bilgili bir iş ortağıyla çalışmak paha biçilmez olabilir.

 

Hedef Kitle

Üyelerinize kıymet katmak için spor salonunuzu benzersiz kılan şeyin ne işe yaradığını bulmalısınız. Peki kendinize mesele: Ne tür bir spor salonu işi olmak istiyorsunuz? CrossFit? Pilates?

Bu karara esin vermesi ihtiyaç duyulan şeylerden biri de çekmeyi planladığınız müşterilerdir. Ağır halter ve vücut geliştirme için muhteşem bir ortam sağlarsanız, yakın çevredeki annelerin kısa sürede spor salonunuzdan geçmesini beklemeyin. Benzer şekilde, üst düzey bir fitness merkezi olmaya çalışmak, bütçeye daha duyarlı üyeleri hedefleyen bir spor salonuna kıyasla değişik bir yaklaşım gerektirecektir.

Sadece, rekabet ortamı hedef kitlenize karar vermenize destek olmalıdır. Şehirde esasen şiddetli bir rekabet var ise başka bir Crossfit stüdyosu açmak en iyi seçenek olmayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, başarı göstermiş olmak için bir fitness devi olmanız gerekmediğini ihmal etmeyin.

Konum Seçme

Tüketici tercihleri ​​maliyet ve kolaylık şeklinde faktörlerden meydana gelmektedir, bundan dolayı satın alan tabanınızın çoğunun tesislerinize ulaşmak için otuz dakika sürmek zorunda olmadığından güvenilir olun. İnsanların spor salonunu atlamak için birden fazla mazeret bulma eğiliminde bulunduğunu ihmal etmeyin, böylece fena bir yer işinizi etkileyebilir.

Daima iyi görüş alanı olan erişilebilir bir yer arayın. Yüksek yaya trafiğine haiz sokaklara yakın kalmak, yeni üyeler getirmek için bir artıdır. Ek olarak, yanlış mahallede bir yer seçmek şeklinde bir hata yapmayın. Bir çok insan, yaşadıkları yere yakın bir spor salonuna gitmeyi tercih eder, sadece fazlaca pahalıysa yada demografik özelliklerine uymuyorsa gelmezler.

Bununla beraber, kiranıza dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Muhteşem bir konuma haiz bir yer size astronomik olarak yüksek bir fiyat talep edebilir.

Ekipman

Tesisleriniz için ellerinizi doğru ekipmana getirmek de mühim bir adımdır. Uygulamak istediğiniz eğitim türü ve beklediğiniz üye sayısı için doğru miktar için kafi donanıma haiz olmak isteyeceksiniz.

Bazı ekipmanlar süratli bir halde amortismana doğal olarak tutulur, bundan dolayı kullanılmayan koşu bantları ve dönen bisikletlerin olması kaynak israfı olur. Kıymet katan şeylere yatırım yapın ve birden fazlaca amaca hizmet edin. Birden fazla şahıs tarafınca kullanılabilen ekipman, yoğun zamanlarda da fazlaca yararlı bulunduğunu kanıtlayacak.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler