e
sv

Şok Market Bayilik Ve İsim Hakkı Maliyeti

Şok Market Bayilik Ve İsim Hakkı Maliyeti
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Şok market bayilik veriyor mu? Şok market isim hakkı bedeli 2021 senesinde ne kadar? Bayilik almak ve market açmak için lüzumlu şartlar nedir?

Derhal her adım başı ya da köşe başlangıcında, sokak aralarında bir şok marketine rastlamak mümkündür. Öyleki değil mi? Evet. Hakkaten de gıdadan diğeri Market ürünlerine, elektronikten zücciyeye, ev aletlerinden tüm araç gereçlere kadar her türlü gereksinimi rahat bir halde karşılamak amacıyla alışveriş keyfini yaşatan Şok Marketler ile ilgili asla düşündünüz mü? Şok Market bayilik veriyor mu? İsim hakkı iyi mi alınır? Peki, bunun maliyeti ne kadardır? İşte tüm bu soruların cevapları ve oldukca daha fazlası bu makalede ilgililerine sunulmaktadır.

Türkiye’de ilk olarak 13 mağaza ile 1995 senesinde faaliyetlerine süregelen Şok Market daha sonrasında ise etkinlik kapsamına birçok değişik marka ve market zincirini ilave etmiştir. Şok Marketler Zinciri 2013 senesinde Dia SA, onurex ve dim adlarındaki marketleri satın alarak bünyesine katmıştır. 2014 senesi içinde de tüm marketlerin dönüşümlerini tamamlamıştır. 2017 senesi içinde de 81 ilde 5.100’ü aşan bir mağaza sayısına ulaşmayı başarmıştır.

Şok Market Bayilik Şartları Nedir?

Yıldız Tüm ortaklık kapsamında faaliyetlerini sürdüren şok market, Ülker Grubu’nun sahibi olduktan sonraki aşamada şok market açısından oldukca ciddi bir gelişim ve dönüşüm sürecine girdiğini söylemek de mümkün olmaktadır. Bu satın alma sonrasında Şok Marketler kapsamına bir ekip şirket katılmış ve market içinde ne olduğu manasında oldukca zenginleşmiştir.

Şok marketi diğeri marketlerden ayıran temel hususlardan birisi de meyve sebze reyonunun bulunmasıdır. Böylelikle şok marketlerin tercih edilme nedenlerine bu biçim şeyleri da katmak mümkündür. Ek olarak şok marketlerde bir tek buradan satın alınabilecek hususi ürünler ve markalar da bulunur.

Şok Market İsim Hakkı Bedeli Ne Kadardır?

Şok Marketler şu anda tüketicilere ya da girişim sektöründe etkinlik göstermek isteyen bireylere bayilik vermediği için bu adı kullanmak aslen tüketicilere hak tanımayacaktır. Eğer ki sizler de market açmayı planlıyorsanız ve adını şok market olarak koymak istiyorsanız telif hakları mevzusundan başınız sıkıntıya girecektir.

Yıldız Tüm ortaklık telif hakları mevzusunda oldukça detaylı işlem gerçekleştirdiği için bu şekilde bir durumda tabelanızı indirmeye kadar ulaşabilecek hukuksal iş ve işlemler peşinizi bırakmayacaktır. Şok marketlerin diğeri tüm isim hakları ile ilgili data edinmek amacıyla şirket ile yazışma oluşturmak gerekir.

Şok Market Açma Şartları

 • 500 metrekare kullanım alanı olmalıdır.
 • Yedekleme sistemi kullanıldığı için minimum 100 metrekare deposunun bulunması gerekir.
 • İşlek bir cadde üstünde bulunması ve ön cephesinin görünür olması gerekir.
 • İşyerinde bulunan döşem ile ilgili sistemlerin yeni ya da yenilenmiş olması gerekir.
 • Mağaza girişinin yüksek bir alanda olması gerekir.
 • İşyerinin rutubet almaması açısından Şok Market, iş yeri kiralarken bu hususlara oldukça dikkat etmektedir.

Yukarıdaki koşulları yerine getiren bireylerin bilhassa de şok market bayilik verme benzer şekilde durumu söz mevzusu olduğunda bu koşullar dahilinde bayilik alma ve isim maliyeti verilmesi karşılığında market açılabilir.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Şok Market Bayilik Ve İsim Hakkı Maliyeti