e
sv

Şirketinizin Olası Bir Ekonomik Krize Hazırlamak

Şirketinizin Olası Bir Ekonomik Krize Hazırlamak
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ekonomik yükseliş yavaşlıyor ve durgunluk oldukça uzun bir süredir var. Krizi zamanında tanıyan firmalar, kendilerini ihtimaller içinde bir durgunluğa hazırlamak ve böylece rekabetten farklılaştırmak için bu periyodu kullanmalıdır. Durgunluk döneminde rekabete dayanmak önemlidir. İşyerinde kriz yönetimi iyi mi yapılır;

Kendinizi Acil Bir Duruma Hazırlayın

Temel işinizi tanımlayın. Durgunluk döneminde kesintiler lüzumlu olabilir. Bu yüzden, şirketinizi oldukça iyi tanımanız önemlidir, böylece kesimlerin nerede mümkün olabileceğine ve nerede olmadığına hızlıca karar verebilirsiniz. Finansal darboğazlar için kapsam oluşturun. Hangi alanlarda kesintiler mümkündür ve nerede daha çok yatırım yapılmalıdır? Bunu kendinize açıkça ifade ettiyseniz, bir durgunluk sizi bu kadar süratli bir halde atmaz.

 

Rakiplerinizin Müşterilerini Kazanma Stratejileri

Zor zamanlarda her alan kişi aslına bakarsanız olduğundan daha da mühim hale gelir. Bu yüzden, potansiyel müşterileri çekmek için rekabetten sıyrılmaya çalışmalısınız. Aşağıda birkaç ipucu bulacaksınız;

 • Marka: Hususi, emsalsiz bir marka yaratın. Tanıma kıymeti oluşturun. Doğal ki, bu bir tek fena zamanlar için geçerli değildir, bununla beraber en başından hedefiniz olmalıdır.
 • Satın alan kontakt: Zor zamanlarda, aslına bakarsanız büyük alan kişi hizmetlerinin beklentilerini bir kez daha aşmak meselesi. 7/24 alan kişi desteği sunuyor musunuz? Telefon, e-posta, canlı söyleşi, kontakt formu, toplumsal medya, whatsapp …?
 • Şeffaflık: İşletmenizle ilgili olarak saydam olun. Açıklık, müşterilerinizle bağlantı kurar ve güvenilir bir atmosfer yaratır.

Pazarlama Anahtardır

Birçok şirket için zor zamanlarda ilk adım pazarlama bütçelerini azaltmak benzer biçimde görünüyor. Sadece ürün ve hizmetlerinizi pazarlamaya devam etmek istediğinizden bu yanlış bir yaklaşımdır. Sorun, yeni müşteriler kazanmaya ve mevcut müşterileri elde tutmaya devam etmektir. Ve bunun için pazarlama kaçınılmaz. Hatta pazarlama bütçenizi artırmayı düşünmelisiniz. Şu sebeple şu anda müşteriler güvensiz ve alternatif arıyorlar. Bu yüzden adınız resimde yer alsa mükemmel olur.

Çalışanlara Odaklanın

Çalışanlar ekonomik kargaşa zamanlarında güvensiz olacaktır ve şirketinizdeki atmosferi belirgin şekilde etkileyebilir. İş arkadaşlarınızla planlı değişimler ve tekrardan yapılandırma hakkında mümkün olan en açık şekilde konuşun ve en başından itibaren ürkü yapmayı önleyin. En mühim şey, durgunluk olasılığının ve bununla ilişkili ekonomik problemler ve tasarrufların bilincinde olmaktır. Böylece hiçbir şey sizi bu kadar süratli bir halde atamaz.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Şirketinizin Olası Bir Ekonomik Krize Hazırlamak