e
sv

Simit Fırını Açarak Para Kazanmak

Simit Fırını Açarak Para Kazanmak
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İklimiyle, havasıyla, suyuyla zengin güzel ülkemin en sevilmiş olduğu yiyecek nedir diye sorsam, asla çekinmeden simit derim. Simit yapımıyla, satımıyla, alımıyla herkesime hitap eden bir yiyecek türüdür. Simit eski Osmanlı imparatorluğunun yiyecek ve fırın kültüründe ortaya çıkıyor. İstanbul’daki simitler pekmez ile hazırlanırken İzmir’ de gevrek, Ankara’da daha küçükçedir. İsmini Arapça dilinden alan simidin adı “samid” olup, “ beyaz ekmek, ince un” manasındadır. Böylesi köklü bir tarihe haiz olan simit, satıcısını hiçbir süre üzmemiştir. Kâr geliri oldukça iyi olan simiti siz üretmeye başladığınızda kârınız daha katlanacak ve bereketlenecektir. Simit üretimine başlamanın birkaç yolu vardır.

Simit Fırını Iyi mi Açarım?

Eğer elinizde bir birikiminiz var ise önceliğiniz bir simit makinası ve fırını almak olabilir. Simit makinası hem daha oldukca simit çıkmasını sağlar hemde zamandan tutum edersiniz. Kendi simidini yapmış olup satan biri için görkemli bir ürün aslen. Yalnız benim birikimim bir tek fırına yeter, simidi ben elimle yaparım derseniz buda mümkün. Birazcık yorucu ve ikinci bir insana gereksinim duysada gene satışınız kazancınızı karşılar. Fırın açmak için diğeri ikinci bir seçenekte KOSGEB yada KOBİ LINE benzer şekilde kuruluşlara başvurarak yapacağınız iş hakkında proje yardımı alın. Kabul edildiğinde devlet tarafınca teşvik yada hibeyle fırınınızı sıfır maliyete açmanızda mümkün olacaktır. Böylelikle gün doğmadan simit makinasıyla yaptığınız simitleri sabah erkenden gene siz satarsanız, kısa sürede büyümeye bile gidebilirsiniz.

Simit Iyi mi Satılır?

Eğer açtığınız fırın birazcık genişse bir kısmını dükkâna çevirip orada satışını yapabilirsiniz. Fırından yeni çıkmış sıcak bir simide kimse hayır diyemez. Diğeri seçenek olarak yanınızda insan çalıştırarak yada siz kendiniz satarakta bu işi yürütmeniz mümkün. Eğer makinanız var ise simidi bir tek sizin satmanız size oldukça kâr kazandıracaktır. Makinanızla yaptığınız simitleri sabah satışa sunarak, kalabalık ortamlarda simidinizi pazarlayabilirsiniz. Bir simitçi günde 150 simit satsa, aylık net minimum 7 bin Türk lirası kazanır. İnsanın olduğu yerde bolluk vardır, satış vardır. Bir de bu yiyecek türü bir ürünse elinizde satamayacağınız bir ürün olması olanaksız.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Simit Fırını Açarak Para Kazanmak