e
sv

Şimdi Satın Alınacak En İyi 3 NASDAQ Hissesi

avatar

metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Şimdi Satın Alınacak En İyi 3 NASDAQ Hissesi

NASDAQ borsasında muamele kabul eden şirketlere yatırım yapmak, dünyanın en iyi ve en parlak şirketlerinden kimilerini portföyünüze ekleme fırsatı sunar. NASDAQ Composite’da listelenen 2.500 firmanın bir çok, çok önemli bir yükselme potansiyeli olan modaya müsait ve teknoloji merkezli işletmelerdir. Sadece, zor kazanılmış sermayenizi riske attığınız her an, seçici olmakta yarar var.

NASDAQ’da yer edinen yüksek teknolojili gelişme pay senetlerinin bir çok bu senenin başlarında sıkıntılı bir süreçten geçmiş olsa da, endeksteki son performans artışı, yatırımcıların uzun solukta beraber hareket edecekleri en kuvvetli adları aramasına niçin oldu. Bu yüzden, bu aktüel trendden yararlanabilmeniz için şimdi satın alabileceğiniz en iyi 3 NASDAQ hissesinin bir listesini hazırladık.

Aşağıda bu 3 isme daha detaylı bir göz atalım.

JD.com (NASDAQ:JD)

Çin pay senetleri, kendi vatanlarında artan düzenleyici nezaret ve negatif duygular sebebiyle bir süredir pabucu dama atılmış durumda, sadece yatırımcıların şu anda JD.com benzer biçimde şirketleri küçümseme ihtimali yüksek. Çin ekonomisinin bu sene kuvvetli bir halde geri geldiğini biliyoruz, şundan dolayı ülke ilk çeyrekte yüksek gelişme yayınlayan e-ticaret işletmeleri için iyiye işaret eden üstün dereceli senelik gelişme bildirdi. JD. Çok önemli bir e-ticaret pazarına ve 2021 ve hemen sonra Çin tüketici ve perakende genişlemesinden yararlanmaya hazır kuvvetli bir lojistik ağına haiz bir firma.

Ek olarak JD’nin şu anda Çin’deki en büyük süpermarket bulunduğunu belirtmekte yarar var; bu, firmanın market alışverişini yapanları çevrimiçi pazarındaki öteki birçok ürünün alıcılarına kolayca dönüştürebileceği anlamına geliyor. JD, 2021’e adım atmak için güzel bir hasılat ivmesine haiz, şundan dolayı firma kısa sürede birinci çeyrek hasılatını senelik bazda %39 artışla 31 milyar dolar olarak bildirdi. Pay seneye bakılırsa hala düşüşte olsa da, kısa vadeli düşüş trendinden çıktı ve şu anda fazlaca bilgili bir alım olabilir.

Peloton Etkileşimli (NASDAQ:PTON)

Çevreleyen fazlaca sayıda negatif anlatı var. (*3*) Sadece bu, sizi bu yenilikçi NASDAQ hissesine eklemeyi düşünmekten alıkoymamalı. 5,4 milyondan fazla üyeden oluşan sadık bir toplulukla dünyanın en büyük interaktif fitness platformunu kurmuş bir şirkettir. Firmanın ürün portföyü, pandemi esnasında evde mahsur kalan insanlarla büyük bir hit olan Peloton Bisikleti, Peloton Sırtı ve Connected Fitness Aboneliklerini ihtiva eder. İnsanlar artık spor salonlarına geri dönüyor olsa da, yatırımcıların yeniden de Peloton’un markasına ve onun artan pazar penetrasyonuna alaka duyması gerekiyor. Tüketici tercihleri ​​geçen sene büyük seviyede değiştiğinden, evde fitness patlamasının burada kalma şansı da yüksek.

Firma, üçüncü çeyrekte senelik bazda %141 artışla 1,2 milyar dolar gelir bildirdiği için, ciddi anlamda kuvvetli bir üst seviye gelişme yaşıyor. Firmanın bağlantılı fitness abonelikleri de üçüncü çeyrekte %135 arttı; bunun ileride daha çok gelir elde etmek anlamına geldiğini görmek mükemmel. Peloton, Tread+ koşu bantları muhtemelen davalarla sonuçlanacak birtakım emniyet sorunları sunduğundan, kısa vadeli bir riskle yüz yüze. Sadece, bu muhtemelen firmanın uzun vadeli gelişme beklentilerini mühim seviyede etkilememesi ihtiyaç duyulan kısa vadeli bir mesele olacaktır. En son, Peloton’un kısa zaman ilkin kurumsal bir sıhhatli hayat programı başlattığını duyurması, etkileşimli fitness içinde ne olduğunun popülaritesi göz önüne alındığında, firma için büyük bir gelişme faktörü olabilir.

alfabe (NASDAQ:GOOGL)

Uzun solukta haiz olmak için en iyi mega cap teknoloji hissesini arıyorsanız, Alphabet’ten daha iyi bir seçenek bulmak zor. Teknoloji devi, reklamcılık sektörünün 2021’de birçok analistin beklediğinden fazlaca daha süratli iyileştiğini görmüş oldu ve fazlaca yakın bir gelecekte 2 trilyon dolarlık piyasa kıymeti kulübüne katılma yolunda olabilir. Alphabet’in Google Arama motorunun ne kadar başarı göstermiş bulunduğunu ve dünyanın her yerinden dijital reklamverenleri ve pazarlamacıları devamlı olarak iyi mi cezbettiğini biliyoruz, sadece yatırımcıların da buna odaklanması gerekiyor. alfabenin büyüyen Google Cloud işi. Google Cloud, kurumsal kullanıma hazır bulut hizmetleri sağlar ve geliştiricilerin, operasyonlarını yükseltmek isteyen firmalar için paha biçilmez olan altyapısı üstünde uygulamalar oluşturmasına, kontrol etmesine ve dağıtmasına imkan tanır.

Birtakım yatırımcılar şirkete yönelik son zamanlardaki antitröst şikayetleri yüzünden ertelenebilirken, Alphabet’in bu sene sayısız negatif haber manşetini görmezden gelmesi ve bütün zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam etmesi, hissenin ne kadar kuvvetli bulunduğunu doğruluyor. Alphabet, firmanın senelik bazda %34 artışla %166 EPS büyümesi ve 55.3 milyar $’lık toplam gelir elde ettiğini yayınlayan muhteşem ilk çeyrek hasılat neticelerini bildirdi. Pay senedinin Temmuz’daki 2. Çeyrek tutanağına doğru ne yaptığını görmek entresan olacak ve mutlaka şu anda satın alınacak en yüksek kaliteli NASDAQ hisselerinden biri.

Öne Çıkan Yazı: SEC Dosyalaması nedir?

Source link

Sıradaki içerik:

Şimdi Satın Alınacak En İyi 3 NASDAQ Hissesi