e
sv

Satışı Artırmanın En Etkili Yolları Nelerdir?

Satışı Artırmanın En Etkili Yolları Nelerdir
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir minik işletme sahibi olarak, bir satışı kapatmanın büyümeniz ve başarınız için fazlaca mühim bulunduğunu biliyorsunuz ki ve öteki birçok minik işletme sahibi, yakın oranlarını yükseltmek için yapabilecekleri belirli bir şey olup olmadığını merak ediyor. İşte satışları artırmanın yolları;

Tüm Potansiyelinizi Sergileyin

Satışları iyi mi iyileştireceğinize dair bir sır, neticeleri potansiyel müşterilerinizle paylaştığınızda gerçekleşir, bu da onların işletmelerini iyi mi büyütebileceklerini ve ölçeklendirebileceklerini yada kişisel gereksinimlerini iyi mi karşılayacaklarını görmelerini sağlar; neticeleri gördükleri için sattıklarınızı satın almalarını kolaylaştırır. Bu, alan kişi referanslarının işe yaradığı zamandır.

Satışı Üstlenin

Satışın kapatılmasının en iyi sırlarından biri, öteki taraftaki kişinin ürün yada hizmetinizi satın almaya karar verdiğini varsaymaktır. Bunun arkasında birkaç niçin var:

 • Sektörünüze bağlı olarak, potansiyel müşterinizin şirketiniz yada ürününüzle ilgili araştırmalarını yapmış olma ihtimali vardır ve bir dereceye kadar satın almaya karar vermişlerdir.
 • Satış bulunduğunu varsayarak gösterdiğiniz itimat, müşterinizle ilişki kurmanızı kolaylaştıracaktır. İşiniz bittiğinde, satıldıklarının bilincinde bile değiller.
 

Dikkat Çekmek

Bir problemi çözmek yada bir ihtiyacı karşılamak için bir ürün yada hizmet bulmak günümüzün çevrimiçi dünyasında her zamankinden daha kolay. Şirket yada ürünle ilgili yorum almak için güvendiğiniz basitçe arama yapabilir, birkaç arkadaşınıza sorabilir yada toplumsal medya platformlarına bakabilirsiniz. Bu yüzden, mesajınızın geri kalanından öne çıkması önemlidir, böylece umudunuz gereksinimlerini çözmek için size çekilir. Potansiyel müşterilerinizin sizi seçmesini sağlamak benzersiz bir ilk izlenim ile adım atar.

Hikayenizi Görsel Olarak Anlatın

Görseller, mesajınızın işlem yapılabilir hale gelmesine destek olabilir. Video, yazı tahtaları, resimler yada öteki resimler şeklinde şeyler, potansiyel müşterilerinizin problemininin sattığınız ürünle iyi mi çözüleceğini gösterecektir. Görüntüleri kullanarak, satışları kapatmanıza destek olacak aciliyet hissi yaratabilecek kontrast yaratırsınız.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Müşterilerinizi Satın Almaya Neyin Motive Ettiğini Anlayın

Müşterilerinizi (yada potansiyel müşterilerinizi) neyin motive ettiğini öğrenmek için vakit ayırın. Onların gereksinimlerini, zorluklarını, endişelerini ve korkularını bilmek için vakit ayırın. Ilkin onlara servis yapın, ilgi alanlarınız sırayla sunulacaktır.

Müşterilerinizi öğrendikçe, müşterilerinizi aynı anda satış hunisinde daha aşağıya taşımak için daha iyi eğitmek için vakit harcıyorsunuz. İnsanlar satın alırlar şu sebeple bazı ağrıları yada gereksinimleri vardır. Müşterinizin ihtiyacını anlayın, bu ihtiyacı çözün ve satış yapma şansınız fazlaca daha yüksek olacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Satışı Artırmanın En Etkili Yolları Nelerdir?