e
sv

Restoran Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Restoran Açmak İçin Yapılması Gerekenler
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir restoran açmak iddialı bir girişimdir. Birçok başlangıç ​​restoranı, görkemli bir dekora ve davetkar bir atmosfere haiz bir restoranın içinde servis edilen görkemli bir menünün hazırlanmasından oluşan bir rüya ile adım atar. Yeni girişiminize milyonlar harcamanız icap ettiğini düşünmeden ilkin, başlangıç ​​restoranlarının bütçenizi denetim altında tutmanın bazı yollarının yanı sıra çoğu zaman üstünde fazla harcama yapmış olduğu bazı şeyleri tartışalım.

Yeni Ekipman Maliyetleri

Mutfağın donatılması ve ekipman satın alınması, başlangıç restoranlarının çoğu zaman abartıldığı en büyük yollardan biri olabilir.

Ekipman satın alırken fazla abartmamaya dikkat etmelidir. İkinci el seçeneklere bakın, çevrimiçi alışveriş yapın ve yalnızca ihtiyacınız olanı satın alın. Başka bir restoranın başarısızlığı sizin için talihli olabilir. Ekipmanı büyük seviyede düşük fiyatlarla bulabileceğiniz bölgelere bakın. Bilhassa mutfakta, doğru ekipmana haiz olmak inanılmaz derecede önemlidir ve restoran ekipmanının finansmanı, ustalaşmış ekipmanların bir girişimin fazla harcamadan gereksinim duyması için başka bir yanıt olabilir.

 

Teknoloji

Teknoloji her yerdedir ve onsuz yaşayamayız. Sadece, girişiminizin hakikaten hepsine ihtiyacı var mı? Oldukça yüksek teknoloji, restoranınızın finansal sağlığı için fena olabilir. Listenizdeki en mühim öğelere öncelik verin. Maliyetleri denetim altında tutmak için bir defter tutma sistemine ve bir satış noktası sistemine ihtiyacınız vardır. Bunlar lüzumlu teknoloji öğeleridir.

Restoranlarda teknoloji artıyor olsa da, ne kadar harcayacağınıza ve üstünde ne kadar harcama yapacağınıza karar vermek sonucunda size kalmış. Tüm Wi-Fi fiyat seçeneklerinize göz atın; bir tek ilk gelen satıcıya teslim olmayın. Gene, teknoloji bütçenizi aşmamak için bir bütçeye ve ona bağlı kalmaya gereksinim duyduğumuzu vurgulamak isteriz.

Satış ve Pazarlama

Yeni başlayanlar için, bilhassa pazarlama hakkında oldukca fazla şey bildikleri bir şey değilse, satış ve pazarlama alanında fazla harcama yapmak inanılmaz derecede kolaydır. Restoran sahibi, pazarlama hakkında yeterince data sahibi olmadıkları için bir ajans sözleşmesiyle konuşur yada öteki düşük maliyetli pazarlama yöntemlerini kullanmak yerine, girişimler acil eder ve pahalı reklam ajanslarını yada satış ekiplerini işe alır. Yeni başlayanlar, bu reklam ajansı ekiplerinin, çoğu zaman herhangi bir pazar araştırması yapılmadan ilkin büyük ve heybetli reklam kampanyaları başlatmasını bekliyor.

Dekorasyon

Kiraladığınız yeri dekore etmek yada tekrardan şekillendirmesi için pahalı bir harcamadır. Bu harcamalar süratli bir halde toplanarak halihazırda sıkı olan başlangıç ​​bütçesine dönüşür.

Her şeyin muhteşem olması için acil ederken, başlangıçlar çoğu zaman birkaç yüksek etkili eleman seçmenin paranın karşılığını alabileceğini unutuyor. Boya renkleri, yüzeyler, hoş aydınlatma, bazı ucuz peyzaj ve benzersiz döşeme alternatifleriyle müthiş bir atmosfer yaratabilir. Averaj yiyecek fiyatlarını anımsamak ve dekorasyona bakılırsa harcamak iyi olur.

Yiyecek Giderleri

Birçok girişim için maliyetlerin sarılması başarı için oldukca önemlidir. Gene de, birçok girişim besin harcamalarını ve fena menü seçimlerini abartıyor. Fazla satın almamak zor olabilir, sadece yeni başlayanlar için besin bütçelerini yönetmenin bir yolu vardır. Adım atmak için pahalı ve süslü bir besin satıcısıyla konuşmayın. Mahalli çiftçilere ve kooperatiflere ulaşın. Birkaç tedarikçiyle ilişki kurun ve tutarları kilitlemek için onlarla beraber çalışın. Menünüzü değerlendirin. Satın alma ve hazırlığı kolaylaştırmak için teklif miktarını azaltmayı düşünün. Atık alanlarını belirleyin. Mutfağa ne kadar yiyecek geldiğine dikkat edin ve porsiyon boyutlarınızı tekrardan inceleyin. Porsiyon büyüklüğünün azaltılması, sadece maliyetin aynı kalması kâr marjlarınızı yükseltir.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Restoran Açmak İçin Yapılması Gerekenler