e
sv

Pizza Sektöründe Bayilik Firmaları

Pizza Sektöründe Bayilik Firmaları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Pizza Sektöründe Bayilik Firmaları

2020 pizza endüstrisine genel bakış

Türkler hayatlarının geri kalanında 3 fast food ürününü seçmek zorunda kalsalar pizza tercihlerinde ilk 3’e girerlerdi. (1-Dürüm, 2- Lahmacun, 3-Pizza)

Franchise İstatistiklerine göre Türkiye’de saniyede 120 dilim pizza tüketiliyor. Ayrıca Türkiye’nin yüzde 26’sı ayda en az bir pizza yiyor, bu nedenle pizza Türkiye’deki en iyi 5 akşam yemeği arasında seçim yapmaya geliyor. Böyle bir kitle ile pizza sektörünün milyar dolarlık bir endüstri oluşturması şaşırtıcı değil (yıllık satış rakamlarına göre).

Türkiye ile pizza ilk kez 1990 başlarında, Pizza Hut Türkiye ile tanışmaya geliyordu. Fast food sektörünün istikrarlı büyümesine paralel olarak pizza sektörü bugüne kadar ivme kazanarak büyümeye devam etti. Sonuç olarak 2020 yılına kadar ülke çapındaki pizza restoranlarının sayısı binlere ulaştı.

Şiddetli bir yükseliş

Pizza başlangıçta lüks bir yemek olarak algılandı ve uzun yıllar bu algıyı kırmak kolay olmadı. Pizza şirketleri bu algıyı kırmak ve satışları artırmak için çeşitli promosyonlar sundular, pazarlama stratejilerinde değişiklik yaparak web siteleri ve sosyal medya planlaması geliştirdiler. Örneğin, 2009’da Pizza Hut, müşterinin istediği malzemeyi ve kenarı seçmesine olanak tanıyan bir kampanya başlattı. Bunlar gibi yenilikçi yöntemler pizza endüstrisinde çoğaldı, pazarı ateşledi ve pizza endüstrisi 2009’da yaklaşık% 20 büyüdü.

Ayrıca Türkler son zamanlarda restoranda yemek yeme alışkanlıklarından uzaklaşarak eve sipariş, hızlı teslimat ve paket servis fırsatlarına ilgi göstermeye başladı. Bu hızlı servis pizza konsepti, insanların teknolojinin faydalarından yararlanmasını sağlar ve bahşiş, içecek ve diğer masrafları düşerek tasarruf sağlar.

Aç bir aileyi bir yığın biberli pizzadan daha iyi besleyen ne olabilir? Türkiye geneline bakıldığında 18 yaş altı çocuğu olan aileler çocuklarıyla yaptıkları aktivitelerin% 18’inde pizza yemeyi tercih ediyor. Nitekim son zamanlarda yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre öğle ve akşam yemeği seçenekleri arasında pizza tercih eden 3-11 yaş arası çocukların oranı da ivme kazandı.

Pizza sektörü ile ilgili altı çizilmesi gereken noktalardan biri de seçeneklerin tüketici tercihlerine göre farklılık göstermesi ve talebe göre değişiklik göstermesidir. Bir pizza dergisinin yaptığı ankete göre pizza severlerin% 86’sı menüdeki hazır pizza yerine kendi seçtikleri malzemelerle yapılan pizzayı tercih ediyor.

3 büyük fırsat

Pizza endüstrisi fırsatlar ve yeniliklerle dolu. Hala franchise (bayilikSatın almadan önce) ve mutfağa girmeden önce, pizza endüstrisinin kapsamlı bir incelemesini yapmak zorunludur. Aşağıda, bir franchise satın almadan önce karar vermenize yardımcı olacak birkaç seçenek ve inceleme bulunmaktadır.

Oturma planı Bu bir klasik! Oturan restoranlar müşterilere önceden hazırlanmış pizzalar sunarak pizza severlere geleneksel pizzacı atmosferini uygun fiyatlarla yaşatıyor. Bu işletmelerin çoğu bireysel işletmeler olmasına rağmen, Pizza Hut gibi restoran zincirleri de oturma kategorisine dahil edilmiştir.
Sipariş / Dağıtım Pizza teslimi hizmeti ile müşteriler evlerinde veya lokasyonlarında çevrimiçi sipariş verebilirler. Bu konsept, en çok aranan pizza franchise’larının bel kemiğidir. Bu hizmetin tek dezavantajı, giderlerin çoğunun akaryakıt fiyatlarından etkilenmesidir.
Dondurulmuş pizza Yerel pazarlarda franchise verilmiş hazır ve dondurulmuş pizza firmaları bulmak mümkündür. Bu hizmet, müşterilerin donmuş pizzayı eve götürmelerine ve kendi fırınlarında pişirmelerine olanak tanır.

Pizza Hut, Domino’s, Pizza Pizza ve Little Caesars pizza olarak adlandırdığımız “Big Four” içinde yer alan pizza franchisor şirketi sektöre hakimdir. Araştırmalar, 2014 yılında pizza satışlarının neredeyse% 60’ının bu 4 büyük franchise zinciri tarafından yapıldığını gösteriyor. Bu tablo, popüler franchise sahiplerinin sektör genelindeki etkisini vurgulamaktadır.

Yenilikçilik

Franchise pizza firmaları, geleneksel pizza konseptine getirdikleri sürekli yenilikler ve gıda sektöründeki güncel trendleri takip ederek işlerini canlı ve aktif tutmaktadır.

Sosyal medya ağı her zamankinden daha önemli. Sosyal medya, pizza franchise şirketlerinin pazarlama stratejilerine rehberlik ediyor. Örneğin; Pizza yiyenlerin neredeyse yarısı, satın almadan önce Twitter ve bloglardaki yorumlara bakarak araştırma yapıyor. Ayrıca gençlere yönelik bir hizmet olan ‘çevrimiçi sipariş’ ve ‘anlık mesajla sipariş’ sistemlerinin gelişmesi ve büyümesi bekleniyor.

Türkiye’de yaşayanların% 12’sinin internetten pizza sipariş ettiği tahmin ediliyor.

Sonuç olarak; pizza franchise şirketleri sürekli tetikte. Uzun vadede karlılıklarını sürdürmek için iş geliştirme stratejilerinde yenilikler yaparlar. Bu yenilikçi yaklaşım sürdürüldüğü sürece pizza endüstrisinin başarısı katlanarak artacaktır.

Pizza Bayilik veren firmalar,
Domino’s Pizza Bayilik Ücreti,
Pizza Pizza Bayilik,
Terra Pizza bayilik,
Domino’s Pizza franchise kar Marjı,
Bayilik-veren-firmalar,
Dominos Pizza Bayilik Ücreti,
Little Caesars Pizza Bayilik,

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sıradaki içerik:

Pizza Sektöründe Bayilik Firmaları