e
sv

Karantina Döneminde Düşünmeniz Gereken İş Fikirleri

Karantina Döneminde Düşünmeniz Gereken İş Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Topluma hizmet etmenin yanı sıra göz önünde bulundurulması gereksinim duyulan bir başka şey de şu anda korona virüs durumu sebebiyle toplumumuzdan teşkilat kültürümüze kadar her şeyin değişeceği. Bu fikirler sizin ve şirketlerinizin toplum için elinizden geleni yaparak bu atlamayı yapmasına destek olacak ve bunun karşılığında topluluk işletmenize destek olarak çabalarınızı geri getirecektir. Bu zamanlarda, işinizi daha da geliştirmenize destek olacak iyi bir tanıtım elde edecektir. Daha oldukça uzatmadan, karantina iş fikirleri hakkında konuşalım.

Ürün ve Hizmet Sunarak Topluluğa Hizmet Edin

COVID19’un toplum ve ekonomi üstünde önemli bir tesiri olmuştur. Ne kamu ne de ekonomiler artık güvende. Kriz, hükümetleri ve kuruluşları, boşlukları kapatabileceklerinden güvenli olmak için süratli hareket etmeye yönlendirdi.

Bu zamanlarda, girişimler ve büyük kuruluşlar etkilenen toplumları en iyi yaptıkları şeyi yaparak destekleyebilirler. Şimdi, değişik şirketlerin değişik emek verme alanlarına haiz olması anlaşılabilir, böylece bunun için genel bir açıklama yapılamaz. 3D Yazıcılar şeklinde bu tür zamanlarda destek olabilecek ürünlere haiz bazı girişimler, gereksinim duyan hastanelere indirimli yada parasız fiyatlarla sağlayabilir. Hizmetleri olan diğeri firmalar, karantina süresince insanların yararlanabilmesi için indirimli yada parasız hizmetler sunabilir.

Çevrimiçi Dersler, Web Seminerleri, Podcast’ler yada Mümkünse Öğrenme Sağlayın

Karantinadaki temel ihtiyaçlardan biri öğrenme ihtiyacıdır. Neredeyse tüm dünyadaki enstitüler bir sonraki duyuruya kadar kapalıdır. Öğrenciler, durumlarla başa çıkmalarına ve onları takip etmelerine destek olabilecek uygun çevrimiçi kursların bulunmaması sebebiyle acı çekiyorlar. Bir başlangıç iseniz, kişilere çevrimiçi öğrenme dersleri verebilir, görüntülemenizi artırabilir ve insanlara destek olabilirsiniz. Web seminerleri, podcast’ler ve dersler çevrimiçi öğrenmeyi sağlamanın en yaygın yoludur ve en iyi şekilde çalışırlar. İnsanlara destek olmak için ilgili saha çalışmalarınızı ve bilgilendirici videolarınızı sağlayabilirsiniz. Çoğunluğun öğrenebilmesi için onları parasız yada inanılmaz derecede uygun fiyatlı yaptığınızdan güvenli olun.

Karantina İş Fikirleri

Yardım Sağlayarak Yerel Sektöre Destek Olun

Yerel topluluğa yardım etmek, karantina esnasında rolünüzü oynamanın ve yardım etmenin en iyi yoludur. Bu süre zarfında, insanların evde kalmaları ve evden emek harcamaları tavsiye edilir, bu da onlara yardım etmeyi gerektirir. Birçok yetişmen, giriş seviyesi işçi ve hatta desteğe gereksinim duyan tüm işletmelerle, onlara bu süre zarfında iyi mi hayatta kalabilecekleri mevzusunda kaynak ve destek sağlayarak destek olabilirsiniz.

Uzaktan Emek verme İle İlgili Olarak Tavsiyeler ve Danışmalar

Bu şeklinde zamanlarda, birçok işletmenin ayakta durması için desteğe ihtiyacı vardır. Finansal yada becerikli olabilir. Ek olarak istişare ve tavsiye şeklinde de olabilir. Hayatta kalan bir girişimseniz, tüm sisteminizi aslına bakarsan çalışanlarınızın evden çalışabilecek ve mümkün olduğunca oldukca işlemi otomatik hale getirebilecek şekilde oluşturmayı başarabilirsiniz. Yeni başlayanlara ve yerel işletmelere uzaktan çalışan her şeyi iyi mi yönetecekleri mevzusunda tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Destek Olun

Topluma hizmet etmek ekonomiye hizmet etmeyi ihtiva eder. Küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) devam eden ekiplerine rehberlik ederek destek olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, karantina esnasında çalışmaların kayıpsız devam edebilmesi için süreçlerinin otomasyonunda onlara destek olabilirsiniz. Mevcut durumda işletmelerin otomasyonu ve dijitalizasyonu son aşama önemlidir. Yerel mağazalardan, işlerini yürütmek için savaşım eden şehir yada eyalet çapında zincir işletmelere bile destek olabilirsiniz. Sorunları çözmek için son olarak IoT tekniklerini kullanabilir ve hepsini otomatikleştirmek için AI kullanabilirsiniz.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Karantina Döneminde Düşünmeniz Gereken İş Fikirleri