e
sv

Kahve Dükkanlarının Başarısız Olmasının 4 Nedeni

Kahve Dükkanlarının Başarısız Olmasının 4 Nedeni
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yakında bir kahve işletmesi oluşturmayı planlıyorsanız, birçoğunun başarısız olmasının ve başkalarından öğrenmenin paradan tutum etmesinin ve başarı göstermiş bir iş için hatalardan kaçınmanıza destek olmanın dört sebebi. İşte cafe açmak isteyen kişilerin yapmış olduğu hatalar;

Kapsamlı Bir Araştırma Yapılmaması

Herhangi bir işletmeye adım atmak için temel araştırmalara gereksinim vardır ve kafeler bir kural dışı değildir. Bununla beraber, bazı kahve dükkanı sahipleri mağazalarını başarıya iyi mi yerleştirecekleri mevzusunda araştırma yapamamaktadır. Kahveyi iyi mi demleyeceğinizi ve içmeyi sevdiğinizi biliyorsanız, bir kahve dükkanını başarıyla işletebileceğiniz anlamına gelmez; bir kafenin iyi mi işletileceğini, zorlukların iyi mi ele alınacağını ve iyi mi başarı göstermiş hale getirileceğini öğrenmeye istekli olmalısınız. Araştırma süre alıcı olabilir, sadece uzun solukta kazandığınız sonuçlara kıymet.

cafe açmak

Öğrenmek Ve Büyümek İçin İstek Ve Tutum Eksikliği

Birçok yeni kahve dükkanı sahibi, bir kahve işine başlamanın kolay olduğuna dair bir yanılgıya haizdir. Sadece, bir kafeyi başlatmak ve geliştirmek gerçek zamanlı ve yatırım gerektirir ve bir kahve dükkanı sahibi olarak başarı göstermiş olmanın tek yolu olduğundan öğrenmeye istekli olmalısınız. Müşterilerin değişik gereksinimleri vardır ve ne istediklerini öğrenemezseniz, işletmeniz büyüyemez. Ek olarak, pazarlama ve tanıtım hakkında data sahibi olmamanız kahve dükkanınızın olasılığını tehlikeye atmaktadır.

Yanlış Ekipmana Oldukca Fazla Harcama Yapmak

Bir kafe açmak için, aklınızı geçen bir şey satın alınacak yeni ve parlak kahve ekipmanıdır. İşiniz için etkisinde bırakan ve pahalı bir şey satın almak fena bir düşünce değil, sadece ihtiyacınız olmayan ekipmanı abartmamalısınız. Ekipmana oldukça fazla harcama yapmadan ilkin menünüzü, kaplayacağı alanı ve bütçenizi belirleyin. Ne yazık ki, birçok yeni kahve dükkanı sahibi körü körüne onları borçlu ve işi çalıştırmak için para bırakmadan pahalı ekipman satın alıyor.

Tutarsız Standartlar

Tutarlılık, kafenizdeki müşterileri çekmenin ve onları elde tutmanın anahtarıdır. Tutarlılıkla müşterileriniz tertipli hale gelir. Sadece, bir çok kahve dükkanı sahibi tutarsızdır; işlerini düzensiz zamanlarda açar ve kapatırlar ve sattıkları kahvenin kalitesi de tutarsızdır. Kahve dükkanınızın başarı göstermiş olmasını istiyorsanız, tutarlı olun ve müşterilerinizin mağazanıza veda etmeden ilkin üç hata yapmanıza izin vereceğini ihmal etmeyin. Bundan dolayı, içecekleriniz müşterilerinizin sizi terk edeceği ve gereksinimlerini karşılayan tutarlı bir kahve alabilecekleri bir yere bakacakları% 100 muhteşem bir başarısızlık olmalıdır.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kahve Dükkanlarının Başarısız Olmasının 4 Nedeni