e
sv

Kabin Memuru Olmak

Kabin Memuru Olmak
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uçuş görevlisi olma adımlarına geçmeden ilkin, mühim bir gerçeği kabul etmelisiniz. Mühim olan bu işi ne kadar istediğiniz değil bunun için ne kadar uygunsunuz. Kendinizi hazırlamak ve sonunda bu rüya işinizi almak için tam olarak ne yapmanız icap ettiğini sizinle detaylı bir şekilde paylaşıyoruz. İşte kabin memuru iyi mi olunur;

Tüm Gereksinimleri Karşılayın

Muhteşem bir iş deneyimine haiz olmak yada oldukça hoş bir kişiliğe haiz olmak size iş bulmak için kafi değildir. Hak kazanmak için bazı temel gereksinimlere uymanız gerekir.

Mesela, akıcı İngilizce bir zorunluluktur. Minimum yükseklik ve erişim gereksiniminin üstünde olmalısınız. Kilonuz boyunuzla orantılı olmalıdır.

 

21 Yaşına Kadar Bekleyin!

Bazı yurtiçi havayolları 18 yaşlarında başvuranları kabul etmektedir. Yasal nedenlerden dolayı, uzun mesafe internasyonal havayolları alkol servisi yapmanız gerekeceğinden başvurmak için minimum 21 yaşlarında olmanızı gerektirir. 21 yaşına kadar beklemek zorunda olmanızın bir öteki sebebi de bu yaşta daha olgun olmanızdır.

Bu iş son aşama zor olsa gerek, bu yüzden olgun ve bağımsız olmak oldukça önemlidir. Anne yada Baba olmadan kendinize bakacak kadar olgun değilseniz, öteki insanların güvenliğine ve rahatlığına iyi mi bakabilirsiniz?

Lise Diplomanızı Alın

Uçuş görevlisi olmanın en güzel yanı, üniversitede bunun için hususi bir kursa gerek duymamanızdır. Aslen bir üniversite diplomasına ihtiyacınız yok.

Hangi okula gittiğiniz mühim değil. Hepimiz eğitim geçmişine bakılmaksızın pozisyon için başvurabilir. Minimum iki senelik üniversiteye gitmenizi gerektiren havayolları olsa da ihmal etmeyin.

Satın alan Hizmetleri İş Deneyiminizi Geliştirin

Daha ilkin bir otelde, kruvaziyer gemisinde, kaliteli yiyecek restoranında yada havaalanı yer çalışanı olarak çalışmış olmanız durumunda oldukça düşünüleceksiniz. Bu, işe alan kişiye, müşterilerle başa çıkmada uygulamalı bir edinim yaşadığınıza işaret eder.

Fizyolojik Görünümünüze Dikkat Edin

Bagaj bölmelerine ulaşmak için yeterince uzun, sadece uçağa sığmayacak kadar şişman olmamalısınız. Acil çıkışları açacak kadar kuvvetli, sadece dar koridorlardan geçecek kadar ince olmalısınız.

İş Tanımı ve İşe Alım Sürecini Bilin

Kendinizi neye soktuğunuzu bilmek devamlı iyi bir fikirdir. Başvurduğunuz havayolu şirketi hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenin. Son olarak haberleri ile güncel olun.

Değerlendirme günleri yada dünya çapındaki kampanyaları işe alma ile ilgili duyurular için internet sayfalarındaki kariyer sayfasını devamlı takip edin.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kabin Memuru Olmak