e
sv

İş Kurmadan Önce Engelleri Aşın

İş Kurmadan Önce Engelleri Aşın
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Birçok işçi işlerinden nefret eder ve kendi işlerini kurabilmelerini ister, sadece birçoğu engelleri aşamayacaklarından korkar. Sadece, bugün kendi işinizi oluşturmak için en iyi süre olabilir. Girişimciler data birikimine, çeşitli destek kaynaklarına ve düşük başlangıç maliyetlerine erişebilir. Fakat daima bu kadar rahat değil. Hala engeller var olacak. İş kurmanın zorlukları hakkında bilgiler aktaracağız.

Parasızlık

Bir iş oluşturmak için kafi paraya haiz olmak, birçok girişimcinin iş sahipliği hayallerinden vazgeçmesinin en büyük sebeplerinden biridir. Süslü ofisi, havalı ofis koltuğunu ve bu parlak dört renkli broşürleri unutun ve başlangıçta önyükleme yaparak başarı göstermiş bir iş yaratın. Minik bir işe adım atmak büyük dolar gerektirmez; neredeyse asla para olmadan başlayabilirsiniz.

iş kurmanın zorlukları

İş Kurmaya Süre Yok

Süre eksikliği, bir tek girişimciler için değil, günümüzün yüksek basınçlı dünyasındaki hepimiz için bir meydan okumadır. Sadece tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız yada kendi girişiminizi başlatsanız da, süre denetim edebileceğiniz bir kaynaktır. Başarıya ulaşmış bir işletme sahibi olacaksanız, mastering zamanının anahtar bulunduğunu ve yeni başlayanların fedakarlık gerektirdiğini anlamalısınız. Hafta sonlarından vazgeçmeye istekli iseniz, kim bilir birazcık dinlence yapmak ve sabahın erken saatlerinde / gece geç saatlerde ivme oluşturmak için koymak, süre eksikliği artık bir engel değildir.

Sıhhat Sigortası

Şunu kabul edelim ki, sıhhat yararları olmadan şirket dünyasından çıkmak, bir güvenlik ağı olmadan bir trapez yürüyüş şeklinde hissedebilir. Daha genç ve sıhhatli bir çalışanın bir şirket tarafınca sunulan sıhhat yararlarından vazgeçmesi daha kolay olabilir. Sadece bir başlangıç girişimcisi olmak istiyorsanız ve bir aileniz var ise, sıhhat yararları en mühim kaygı olmaya devam etmektedir. Kararınızı düşünün, eşinizin sıhhat planını kullanmayı düşünün yada bilhassa minik işletme sahipleri için tasarlanmış sıhhat sigortasına bakın.

Aile Desteği Yok

Bir iş oluşturmak için şirket dünyasının konforundan caymak yeterince zor olsa gerek, sadece ailenizin ve arkadaşlarınızın desteği olmadan, seyahat daha da zor olabilir. Ailenizin desteğini kazanmak için işi açıklamaya ve sağlam bir iş planı meydana getirmeye süre ayırın. Süreç süresince düşünmek ve riskleri en aza indirmek için iyi mi süre harcadığınızı gösterebilirseniz, bunlar daha destekleyici olacaktır.

Yeteneklerinize Itimat Yok

Yeterince derin kazın ve çoğu zaman bir iş kurma sebeplerinin bahane bulunduğunu görmüş olacaksınız. Üstesinden gelmek için en büyük engel kendinizdir. Korku tüm girişimcilerde mevcuttur, sadece fethedilebilir. Araştırmalar, işine başladıktan kısa bir süre sonrasında, korkunun onun için kuvvetli bir motivasyon deposu bulunduğunu belirtti. Ve aynı korku onu başarı göstermiş olmak için her gün sürdü. Korkuyu her gün yenebileceğiniz sessiz bir yoldaş olarak kabul etmeyi öğrenmek meselesidir.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler. Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

İş Kurmadan Önce Engelleri Aşın