e
sv

Google Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

AdSense ile para kazanmak için web pazarlama uzmanı olmanıza gerek kalmamıştır. İhtiyacınız olan şey, AdSense’in iyi mi başlatılacağı ve mevcut içeriğinizin potansiyel bir nakit makinesine dönüştürülmesi yada bilhassa AdSense geliri elde etmek için yeni içerik siteleri oluşturmayla ilgili bazı data ve tavsiyelerdir.

Peki Google Adsense Nedir?

Google AdSense, sitelerde AdWords olarak malum reklam verenlerin reklamlarını göstererek gelirinizi çoğaltmak için web sitelerinizi kullanmak suretiyle tasarlanmış parasız bir programdır. Sitenizi ziyaret edenler bu AdSense reklamlarını tıkladığında, Google şeklinde reklam verenden ve müşteriye ürün satan reklam verene ödeme alırsınız.

Niçin Adsense Başlayın?

Google AdSense, reklam göstermenin reklam yerleştirmekten daha iyi bulunduğunun kanıtıdır. Her tıklamayla para kazanabilir ve gene de sitenizde gösterilen reklamlar üstünde denetim sahibi olabilirsiniz. Bu AdWords reklamlarını gösteren birçok sayfanız olabilir. Aslına bakarsak, Google, AdSense’i uygulamadan ilkin minimum 20 sayfanız olmasını tercih eder.

AdSense ile para kazanmak

Böylece, web siteniz haftanın 7 günü, günün 24 saati gelir elde edebilir. Ürününüz olmadığı için müşterilerle uğraşmanıza gerek kalmamıştır. Google AdSense işi yapar, sitenize ilgili reklamlar yerleştirir, tıklamaları izler ve size ödeme yapar.

Sadece, sitelerinize hedefli trafik çekecek daha iyi sayfa sıralamaları elde etmek için yazı pazarlama ve anahtar kelimeler ve SEO yöntemlerini kullanmaya dikkat etme şeklinde çeşitli trafik oluşturma yöntemlerini kullanarak AdSense sitelerinize trafik çekmeye hazır olmalısınız.

Adsense Iyi mi Başlanır?

En mühim şey, AdSense hesabınıza başvurmadan ilkin Hizmet Şartları olarak da adlandırılan hizmet şartlarını incelemenizdir. Bu, kabul edilmeme ve daha kötüsü, sonunda yasaklanmanızı önler. Google kurallarına uyulmalıdır. Hizmet Şartlarını inceledikten ve sitenizin politikalara uygun bulunduğunu düşündüğünüzde, http://www.google.com/adsense adresinden çevrimiçi müracaat yapabilirsiniz.

Başlangıçta Google’ın birincil web sitenizi incelemesi için başvuruyorsunuz. Bu internet sayfası onaylandıktan sonrasında, AdSense’i tek bir AdSense hesabı altında daha sonraki bir tarihte öteki internet sayfalarına yükleyebilirsiniz.

Web siteniz, sitenize trafik çekecek ve Google’ın sitenizi hedefleyen uyumlu AdSense Reklamları yerleştirmesine destek olacak anahtar kelimelere haiz tema açısından varlıklı içerikli olmalıdır.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Google Adsense Nedir? Nasıl Para Kazanılır?