e
sv

Geleceğin En İyi İş Fikirleri

Geleceğin En İyi İş Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kariyer planlarınızı düşünürken, bir tek şimdi size uygun olan işe değil, hem de geleceğin en iyi işlerine giden yolu sunan mevzulara da odaklanın. İşte geleceğin en iyi iş fikirleri;

Mobil Uygulama Geliştiricisi

Mobil geliştirme endüstriler içinde çekiş gücü yapmaya devam ediyor. Daha çok işletme, müşterilere ulaşmak için mobil teknolojiye güvendikçe, mobil uygulama geliştiricilerine olan talep artmaya devam edecektir. Bu profesyoneller, akıllı telefon ve tablet tabanlı yazılımlar için geliştirmeler tasarlama ve tavsiye etme mevzusunda işler yapmaktadır.

Veri Mimarı

Veri toplama otomatik hale getirilebilirken, bu verilere dayanarak iş önerilerini çeviri etme, çözümleme etme ve yapma kabiliyeti işverenlerden büyük talep görmektedir. Nesnelerin İnterneti (IoT) büyüdükçe ve daha çok aygıt ve sensör birbirine bağlandıkça, mevcut verilerin hacmi bir tek genişleyecektir. İşletmelerin bundan kıymet elde etmesine ve kıymet elde etmesine destek olmak için, detayları belirli veritabanı çözümlerine dönüştürebilen yetenekli veri mimarlarına gereksinim duyar.

İş Zeka Analisti

Firmalar, veri madenciliği ve raporlamasındaki faaliyetlerini artıran büyük veri analizi kullanımını benimsemiştir. Netice olarak, iş zekası analistlerine olan gereksinim katlanarak arttı. Bu iş, ham verileri eyleme geçirilebilir öngörülere dönüştürmeyi ve kurum genelinde çalışan raporlama çözümleri geliştirmeyi ihtiva eder. Bu görevi başaranlar, verileri çözümleme etmek için iş zekası ve veri madenciliği araçlarının yanı sıra Excel tablolarını kullanma yeterliliğinin yanı sıra sağlam analitik, mesele yok etme ve sorun çözme becerilerine haizdir. Finans, iş yada data sistemlerinde eğitim çoğu zaman gereklidir. Neticeleri yürütmek ve üst yönetime önerilerde bulunmak, üst düzey yazışma becerilerini gerektirir.

UX Tasarımcısı

UX tasarımcıları bir ürünün yada web sitesinin iyi mi hissettiğinden mesuldür. İşleri, kullananların temeldeki duygusal ve işlevsel gereksinimlerini sıfırlamak ve bu keşiflere dayanan keyifli bir dijital tecrübe yaratmaya destek olmaktır. UX tasarımcıları kullanılabilirlik testi yapar ve hedeflerini ve niyetlerini idrak etmek için müşterilere danışır.

Pazarlama Analizi Yöneticisi

Pazarlama analizi yöneticileri ülke genelinde yüksek talep görmektedir. Bu profesyoneller, çeşitli paydaşlara veri odaklı bilgiler sağlamak ve pazarlama otomasyonu ve alan kişi ilişkileri yönetimi yazılımı ve öteki iş zekası araçlarından data kullanmaktan mesuldür. Kuvvetli analitik akıl yürütme ve ortaklaşa iş becerileri önemlidir; şundan dolayı pazarlama analitiği yöneticileri, süreçleri iyileştirmek ve iş hedeflerine ulaşmak için çoğu zaman BT, operasyonlar, satış ve pazarlama şeklinde çeşitli ortaklarla ve departmanlarla çalışır.

Sistem Analizcisi

Sistem analistleri iş hayatına ve BT ekiplerinin iş problemlerine teknik çözümler bulmasına destek sunar. Projelerin planlanması ve yürütülmesinde merkezi bir rol oynarlar ve BT ile son kullanıcılar içinde bağlantı görevi görebilirler. Görevler içinde donanım ve yazılım sorunlarının analizi, sistem belgelerinin yazılması ve bakımı ve kullanıcı ve sistem gereksinimlerinin işlevsel teknik özelliklere dönüştürülmesi yer alır.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Geleceğin En İyi İş Fikirleri