e
sv

Evden Harika Bir Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmanın İpuçları

Evden Harika Bir Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmanın İpuçları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uzaktan kontakt merkezi temsilcilerini / davet merkezi temsilcilerinin evden mükemmel bir alan kişi hizmetleri temsilcisi olmanın ipuçlarından bahsedeceğiz.  

Kayıtsızlık Üstüne Empati

Müşterilerle kibar ve dost canlısı olsun, başa çıkmanın en kolay ve en yararlı stratejisi, kendinizi kendi pozisyonlarında hayal etmektir. Bir alan kişi hizmetleri temsilcisinde ne istersiniz? Sinir bozucu yada verimsiz ne olur? Bir çok süre, kendinizi müşterinin zihnine koymak, müşterinin gereksinimlerine ve arzularına erişmenize destek sunar ve etkileşimi daha verimli ve keyifli hale getirir.

 

Özür ve Şükran

Neyin yanlış gittiğini müşteriye saygı duyulması ve anlaşılma hissi verecektir. Hareket halindeyken kolay ve direkt bir halde özür dilemek, müşteriye yanlarında olduğunuzu ve uğraştıkları firmanın bir aksilikle karşılaşmayacak kadar alçakgönüllülüğe haiz olduğu hissini verecektir. Benzer şekilde, süre ve sabır, ya da ürünün kullanım kolaylığı ve kullanımı için olsun, teşekkür etmek, alan kişi ile dostça bir bağlantı kurmanın uzun bir yoludur.

Mazeretler ve Açıklamalar

Bir müşterinin bir ürün yada hizmeti kullanmasında bir şeyler ters gittiğinde, bunun yanlış bir halde düzeltilmesi sürecinde hayal kırıklığına uğrayabilirler. Her ne olduysa, bir tek ürünü yada hizmeti kullanma yolunda değil, bununla birlikte günlerini kesintiye uğrattı ve düşünmek istemedikleri bir şeye süre harcamaya zorladı. Bu yüzden, akılda tutarak, bir probleminin temel nedenini kati olarak açıklarken, direkt dilin yararlı bulunduğunu, sorun için mazeretler oluşturmanın müşteriyi rahatsız edeceğini ve onlara zamanlarının geldiğini hissettireceğini anımsamak önemlidir. Açıklamak yada mazeret yapmak mevzusunda güvenli değilseniz, en iyi taktiğiniz muhtemelen probleminin kendisine sabitlemek yerine soruna bir çözüm yapmaya odaklanacaktır. Müşteriler bu verimlilik için minnettar olacaktır.

Ürünü Öğrenme

Bir izahat ile bir mazeret arasındaki farkı bilmekle yakından ilgili olarak, uğraştığınız ürün yada hizmet hakkında mümkün olduğunca oldukca şey öğrenmeye çalışmalısınız. Bu şekilde, bir alan kişi geçerken ürün hakkında bir ayrıntıdan bahsettiğinde, ayrıntıyı kavrayışın ötesinde olmayacak kadar ürüne aşina olmuş olursunuz. Sinirli yada sinirli olan müşterilerin, uğraştıkları kişinin ürünün kendisini oldukca iyi tanımış olduğu ve bu yüzden onlara destek olmaya hazır olduklarını hissettiklerinde sakinleşmeleri daha ihtimaller içindedir. Bu, daha dostça ve daha üretken bir telefon görüşmesi sağlar.

Müşteriyi Duymak

Bir alan kişi, uğraştığı problemi tanımlamayı bitirdiğinde, probleminin süratli ve net bir özetini tekrarlamak, derhal müşteriye uzmanlığınızı oluşturacak ve ilgilenileceklerine olan inancı aşılayacaktır. Sorunları karmaşıksa, açıklayıcı sorular sormaktan korkmayın; bunlar da müşteriyi hakkaten hazır ve dinlediğinizi farkına varır. Bir görüşme esnasında not almak, mevcut kalmanıza ve etken olarak dinlemenize destek olabilir ve müşterinin gereksinim duyduğu her şeyi duymanızı elde edecektir.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Evden Harika Bir Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmanın İpuçları