e
sv

Ek Gelir Elde Etmenin Rahat ve Yaratıcı Yolları

Ek Gelir Elde Etmenin Rahat ve Yaratıcı Yolları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ek Gelir Elde Etmenin Basit ve Yaratıcı Yolları

Ek Gelir Elde Etmenin Rahat ve Yaratıcı Yolları Ne kadar paramız olursa olsun, her zaman biraz daha fazlasına sahip olmak isteriz. Her zaman satın almak istediğimiz bir ayakkabı, bir kamera veya yeni bir telefon vardır. Bu istekler asla bitmez.

Aşağıdaki listede her ay fazladan birkaç yüz dolar kazanma yöntemlerini açıklayacağız. Bu nedenle, bu listedeki malzemelerle zengin olmanız pek olası değil, ancak aylık olarak harcayabileceğiniz (veya biriktirebileceğiniz) fazladan paraya sahip olmak mükemmel bir şey.

1. Kullanılmayan telefonları geri dönüştürün veya satın.

Evinizde mutlaka eski Nokia telefonları var. Bu telefonları satarak para kazanabilirsiniz. Birçok geri dönüşüm şirketibu eski telefonları geri dönüştürür ve karşılığında size bir miktar öder. Fazladan 100-200 lira kazanmak istiyorsanız iyi bir yöntem olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca bu telefonları Sahibinden.com gibi sitelerden de satabilirsiniz.

2. Müziği değerlendirin.

 

Müzikseverler bu eşyayı çok sevecekler çünkü henüz albümleri çıkmamış grupların müziklerini dinleyerek ve yorum yazarak para kazanabilirsiniz. Slicethepie adlı sitede günde birkaç şarkı dinleyerek ayda yaklaşık 50-60 dolar ek gelir elde edebilirsiniz.

3. Kullanmadığınız kıyafetleri satın.

 

Özellikle kadınların dikkatine! Gardırobunuzda kalan ama hiç giymediğiniz ve giymeyi düşünmediğiniz kıyafetleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için Letgo gibi siteleri kullanabilirsiniz. Giysilerinizin sayısına, durumuna ve markasına bağlı olarak bu işten iyi para kazanabilirsiniz.

4. Web sitesini test edin.

 

Büyük siteler, sitelerinin kullanımıyla ilgili bilgiler için ödeme yapmaya isteklidir. Örneğin şu anda bulunduğumuz Yeniisfikirleri.net sitemizi inceleyerek bulduğunuz hataları siteye bildirerek para kazanabilirsiniz. Sitemizde bulduğunuz her yazım hatası için 10 sent kazanabilirsiniz. Böylelikle günlük 10-20 TL’ye kadar kazanabilirsiniz. Ödeme almak için en az 100 hata bulmanız gerekir. Bu hataları bulmanız ve ödeme almamız için bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

5. Birine eşlik edin.

 

Rent a Friend adlı site ABD merkezli tamamen yasal bir sitedir. Bu site aracılığıyla, örneğin, kahve içmek, bira içmek, sinemaya gitmek veya birlikte seyahat etmek için arkadaşlar bulabilirsiniz. Böylece hem birine eşlik edebilir hem de VIP etkinliklerine katılabilir ve 10 ile 50 dolar arasında kazanabilirsiniz.

Arkadaş canlısı biriyseniz, bu siteyi deneyebilirsiniz. Hatta bazı kişilerin bu siteden yılda 50.000 $ kazandıkları söyleniyor. Siteye üye olmak için kişiliğinizi girip siteye özgeçmişinizi giriyorsunuz ve birisi size anlaşma oranına göre bir davetiye gönderiyor.

6. Tweet.

 

Nispeten yüksek sayıda takipçiniz varsa, bazı kişileri ve şirketleri tanıtan tweet’ler yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Örneğin Ankara’da yaşadığınızı ve 50.000 takipçiniz olduğunu varsayalım. Yeni açılan bir cafe size 3 twite 100 lira teklif edebilir. Tabii ki takipçi sayısı, popülaritesi, hesabınızın açılış tarihi gibi şeyler de ücreti belirleyecektir.

Okunmalıdır: Twitter’da Para Kazanmak

7. Fiverr, BiOnluk gibi sitelerden iş alın.

 

Fiverr’daki bir iş için 5 $ ve BiOnluk için 10 lira kazanıyorsunuz. Sistem çok basit. Grafik tasarım, seslendirme, animasyon, çeviri, makale yazımı gibi birçok konuda bilginiz varsa siteye üye olursunuz. Örneğin doktora tezi yazan bir kişi, tezinde kullanması gereken 500 kelimelik bir makalenin çevrilmesini ister. Çeviri bilginiz sayesinde bu kişiyle iletişime geçip bu 500 kelimeyi İngilizceden Türkçeye çeviriyorsunuz ve karşılığında 10 lira kazanıyorsunuz. Yani çalıştığınız kadar kazandığınız ve parça parça gelir elde ettiğiniz bir sistem var.

Okunmalıdır: En Çok Kazanan Serbest İşler

8. Çevrimiçi öğretin.

 

Özellikle belirli bir konu hakkında bilgiliyseniz ve video çalışmasını anlıyorsanız, çevrimiçi öğretebilirsiniz. Dahası, daha önce herhangi bir öğretmenlik deneyimine sahip olmanız gerekmez. Örneğin, 100 ve üzeri bir TOEFL puanınız varsa, yani İngilizce ve TOEFL sınav sistemi hakkında yeterli bilgiye sahipseniz, “TOEFL’de yüksek puan alma teknikleri” üzerine 10 videolu bir kurs hazırlayabilirsiniz. Kazançlarınız, öğrettiğiniz derslerin popülerliğine bağlı olarak değişebilir.

Okunmalıdır: İnternetten Para Kazanmak İsteyenler İçin

9. El yapımı ürünler satın alın.

 

Büyükannenizin evinde retro bir elbise veya kolye mi buldunuz? Bu tür el yapımı eşyaları ve antikaları Etsy veya benzeri sitelerde satabilirsiniz. Etsy’de bir mağaza açıp satış yapmaya başlamak 30 dakikadan az sürer. Bir ürün ilanı vermenin maliyeti sadece 20 senttir. Üstelik bu reklam 4 ay boyunca aktif kalır. Etsy ayrıca satış yaptığınızda sizden% 3,5 komisyon alır. Hiç beklemediğiniz el yapımı ürünlerden iyi para kazanabilirsiniz.

Okunmalıdır: Ana Sayfa İş Olanakları

10. Gizemli bir müşteri olabilirsiniz.

 

Gizli Alışveriş, pazar araştırması alanında kullanılan bir terimdir. Kısaca mağazaları müşteri gibi ziyaret eden ve mağazadaki kalite anlayışını, satış temsilcilerinin tarzını, ürün ve hizmetlerin kalitesini bildiren kişilere gizli müşteri denir. Gizli bir müşteri olarak, alışveriş merkezini ziyaret edip sizden talep edilen konularda bilgi toplamak karşılığında ancak küçük bir miktar para kazanabilirsiniz. Starbucks’tan içeceğiniz kahvenin bedelini alışveriş merkezinde yarım saat dolaşarak ödeyebilirsiniz.

KONU DIŞI ANCAK BURADAKİ YAZILARA BİR BAKIN

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER

Sıradaki içerik:

Ek Gelir Elde Etmenin Rahat ve Yaratıcı Yolları