e
sv

Oyun Sektörü İş Fikirleri

Oyun Sektörü İş Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Şu anda video oyunları milyar dolarlık bir iş. Ek olarak, pazar hızla büyüyor. Yalnız çocuklar değil, yaşlılar da değişik video oyunlarının ana tüketicileridir. Aslına bakarsak, keyifli ve zihinsel çeviklik, bu eğlenceyi seçen yaşlı oyuncuların ana sebepleri arasındadır. Kimi zaman çocuklar için mükemmel bir okul sonrası etkinlik.

Ek olarak, sektörü güçlendiren başka nedenler de vardır. Başlıca nedenlerden bazıları genç nüfusun artması, daha yüksek harcanabilir gelirler, yeni oyun türlerinin piyasaya sürülmesi ve akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının sayısının artmasıdır. Doğrusu, oyun endüstrisinde karlı bir işe başlamanın tam zamanı.

Oyun Kafe İnternet Kafe

Bu tür bir işi başlatmak nispeten daha kolaydır. Sadece, bu işe adım atmak için iyi bir perakende alanına ihtiyacınız var. Yakın yerleşim bölgelerinde yer olması daha iyidir. Ek olarak, bu iş başlangıç yatırımı gerektirir.

Mekana bağlı olarak, kaliteli bilgisayar ve mobilya tedarik etmeniz gerekecektir. Ek olarak, kesintisiz hizmet için yüksek süratli bir web bağlantısı ayarlamanız gerekecektir. Çoğu zaman, bu tür kafeler insanların bilgisayarlarda oyun oynamak için vakit ayırmalarına izin verir. Ve saatlik bazda kazanacaksınız.

Oyun Salonu

Çoğu zaman, bu tür salonlar bir oyun salonu olarak da popülerdir. Tipik olarak, oyuncular için en trend oyunlara haiz çağıl konsollar sunarlar. Bu salonlar rahatlatıcı bir ortam, kahve, çay ve kimi zaman yiyecekler şeklinde çeşitli içecekler sunmaktadır.

Dolayısıyla, işletme ılımlı ana para yatırımı talep etmektedir. Ve oyun saatini satmanın haricinde, maksimum karlılığı elde etmek için tezgahtan öteki ürünleri satmalısınız. Değişik türde minik cihazlar, yazılım çözümleri vb. pazarlayabilirsiniz.

 

Lazer Oyun Merkezi

Bu, ılımlı başlangıç yatırımıyla başlamayı düşünebileceğiniz mükemmel bir iş. Aslına bakarsak, lazer belirli bir oyun türüdür ve insanoğlu bunu lazerlerle oynarlar.

Aksiyon dolu bir oyundur. Bundan dolayı, gençler alıcı segmentinde büyük bir paya haizdir. Sadece yaşlılar da bu tür oyun merkezlerini ziyaret ediyor. Saatlik kira almanın yanı sıra, kârı çoğaltmak için değişik besin ürünleri de pazarlayabilirsiniz. Ek olarak, doğum günü partilerinden gelir elde edebilir ve bir araya gelebilirsiniz.

Çevrimiçi Video Oyun Merkezi

Oyun sektörü çevrimiçi bir iş oluşturmak istiyorsanız, bu fırsatı düşünebilirsiniz. Bu işin başlatılması, yakın yerleşim bölgelerinde iyi bir perakende satış yeri gerektirir. Ek olarak, merkezi oluşturmak için uygun altyapıyı inşa etmeniz gerekecektir. Genel olarak, bilgisayarlara, yüksek süratli web bağlantısına ihtiyacınız olacak. Ek olarak, merkezin oyuncular için uygun oturma düzenlemeleri olmalıdır. Bu tür merkezlerde, yiyecek isteğe bağlı bir öğedir. Bununla beraber, çay, kahve vb. şeklinde bazı içecekleri düşünebilirsiniz.

Video Oyunu Prodüksiyonu

Değişik türde çekici oyunların iyi mi üretileceğini biliyorsanız, bu işe başlayabilirsiniz. Çoğu zaman, insanoğlu son aşama kazançlı olan oyunlara bağımlı hale gelir. Ve sonuçta, bu oyunlar oldukça popüler hale geliyor. Doğrusu, bu uzmanlığa ve beceriye sahipseniz, kendi video oyunu yapım şirketinizi başlatabilirsiniz.

Video Oyunu Satışı

Ergonomik olarak, video oyunları satmak için keşfedebileceğiniz birkaç yol vardır. Kuşkusuz, video oyunları bugünlerde büyük popülerlik kazanıyor. Ve satış ortağını kendi blogunuzdan yada toplumsal medya sayfalarınızdan pazarlayabilirsiniz. Ek olarak, e-posta pazarlama potansiyel müşterileri çekmek için mükemmel bir yoldur.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Oyun Sektörü İş Fikirleri