e
sv

Dünyanın En İyi Bayi Şirketleri

Dünyanın En İyi Bayi Şirketleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dünyanın En İyi Bayi Şirketleri

Sizler için dünyanın en başarılı bayilerini aradık. Aşağıdaki 10 bayi, söz konusu büyüme ve başarı olduğunda başı çekiyor.

İşte dünyanın en iyi franchise şirketleri:

1 – Hampton Otelleri Bayilik

Otel seçerken akla gelen ilk şey kültür olmayabilir. Ancak misafirperverlik kültürüyle ünlü Hampton Otelleri paha biçilmezdir. Bu nedenle beş yıl içinde dördüncü kez en iyi bayi listesinde birinci oldu. Güler yüzlü hizmet sunmanın yanı sıra, daha basit odalara, “temiz yatak” garantisine ve sorgusuz sualsiz para iadesi politikasına da sahipler.

Hampton ayrıca kültürünü uluslararası alanda yaymayı da öğrendi. Marka, geçtiğimiz yıl Londra, Polonya ve Rusya’da oteller açarak 16 ülkede ünite sayısını 2.000 otele çıkardı. Firma, önümüzdeki birkaç yıl içinde Çin’de 400 otel açmayı planlıyor.

2 – Her Zaman Spor Bayilik

Fitness’in bu yıl bir numaradan ikinciliğe düştüğü her zaman kulüp zincirinin çekiciliğini kaybettiği anlamına gelmiyor. Aslında 2014 en göz alıcı yıllardı. Yaklaşık 350 yeni spor salonu açmadan önce Ocak ayında 2 milyon üyeye ulaştı.

Genişleme ile şirket başlangıçta Singapur, Malezya, Hong Kong ve Filipinler dahil olmak üzere 50 eyalet ve 20 ülkede yaklaşık 3.000 spor salonu açtı. Patlama bu yıl da devam edecek: 900 milyon dolarlık fitness franchise’ının milyar dolarlık bir kulübe dönüşmesini sağlayacak olan 350 bayi daha açmayı planlıyorlar.

3 – Metro Bayilik

Subway’in kendi web sitesinde açtıkları bayi sayısını gösteren bir grup var. Şu anda bu rakam 107 ülkede 42.920 restorandır. Ayrıca şirket, Amerika’da 8.000 restoran daha açabileceğini söylüyor. Ayrıca Subway, uluslararası pazarlara ve geleneksel olmayan alanlara açılmayı planlıyor. Şirketin Walmart mağazalarında 1.900’den fazla bayiliği vardır ve 2014 yılında hastanelere odaklanmıştır.

Ancak Subway, bayilik dünyasına sadece adet sayısı ile değil, gün içerisinde tüketicilere farklı seçenekler sunarak hakim olmaya çalışıyor. Birkaç yıl önce tüketicilere yeni kahvaltı seçenekleri sunmaya başladılar ve Flatizza adlı küçük pizza Subway’i hızla atıştırmalık kategorisine girdi.

4 – Kutudaki Jack Bayilik

2005 yılında, Jack in the Box satış noktalarının yalnızca% 25’i bayi idi. Bugün? San Diego merkezli zincirin yaklaşık% 80’i (2.250 adet) bayi konumunda.

Diğer hızlı servis markaları hamburgere kimin daha fazla et koyduğu veya salatada ne tür ceviz olduğu konusunda kavga ederken, Jack in the Box her zaman tacolardan Çin böreğine kadar farklı bir şeyler sunmakla ilgileniyor. 2014 yılında, yeni kahvaltı burritoları (ekmeği denilen Meksika kreplerine sarılmış bir Meksika yemeği et ve fasulye) ve kruvasan çörekleri ile yenilik yapmaya devam etti.

5 – Süper Kesmeler Bayilik

Minneapolis merkezli değer odaklı bir kuaför salonu olan Supercuts, dünya çapında yaklaşık 2.500 bayiye sahiptir. Başarılarında kendilerine özel geliştirdikleri saç kesme teknikleri büyük rol oynamaktadır. Supercuts, müşterilerine 15 dakika gibi kısa bir sürede kaliteli ve ekonomik bir tıraş imkanı sunuyor.

6 – Jimmy John’un Gurme Sandviçleri

Jimmy John’s sandviçlerinin iyi olduğunu söylese de dünyadaki en iyi sandviçler değiller. Dahası, şirket özel promosyonlar yapmaz ve menüsünü nadiren değiştirir. Jimmy John’u bu kadar özel yapan şey, şirketinin de belirttiği gibi hizmetlerinin inanılmaz derecede hızlı olmasıdır. Sadece birkaç saniyede 8 inçlik sandviçler yapıyorlar.

İki yıldır ilk 10 bayi listesinde yer alan firma büyümeye devam ediyor. 2014 yılında 300 yeni ünite açan ve bu yıl 300’den fazla ünite açmayı planlayan Jimmy John’s, müşteri tabanına daha iyi hizmet vereceğini iddia ediyor ve özellikle Boston ve Los Angeles gibi büyük şehirlerde hala talep görüyor.

Ancak en etkileyici olanı, şirket büyümesinin% 80’inin yatırım yapmaya devam eden mevcut bayilerden kaynaklanmasıdır. Jimmy John’un sözcüsü, “Biz üzerimize düşeni yaparsak, bayilerimiz üzerimize düşeni yapar ve sayılar çalışırsa sorun olmaz” dedi.

7 – Servpro

 

Gallatin, Tennessee merkezli Servpro, 46 ​​yılı aşkın süredir kişisel ve doğal afetlerden sonra temizlik yapıyor. Bu dönemde otomatikleştirilmiş yaklaşık 1.700 bayi bulunmaktadır. Ama bu tek şey değil. Ayrıca Servpro müşterileri; Ayrıca hasarlı evrak, fotoğraf ve tıbbi dosyaları geri yükleme hizmeti sunmakta ve hizmetlerine her yıl bir yenisi eklenmektedir.

8 – Denny’s

 

Denny’nin markasına eğlence katmak için çok çalışıyor. 2012 yılında yayınlanan “Hobbit” menüsünün yanı sıra Egg, Pancake ve Sausage maceralarından oluşan “The Grand Slams” ile animasyonlu web dizileri oluşturdu. New York’un bankacılık ve finans bölgesi Manhattan’da 300 $ ‘lık Grand Cru Slam menüyü müşterilerine sundu: Grand Slam kahvaltısı iki şişe Dom Pérignon ile servis edildi.

Denny’s, geçtiğimiz yıl toplam bayi sayısını 1.710’a çıkardı ve önümüzdeki on yıl içinde Ortadoğu ülkelerinde de 30 Denny açacağını duyurdu.

9 – Pizza Hut

 

Yum Brands’in sahibi olduğu Pizza Hut, franchise dünyasına en hızlı giren pizza zincirlerinden biriydi ve hala en büyük oyunculardan biri. Pizza pazarının% 15’inden fazlasına hakimdir.

Dünya genelinde 14 bine yakın bayisi bulunan Pizza Hut, geçtiğimiz yıl bayi zincirine yaklaşık 400 yeni ünite ekledi.

10 – 7-Eleven

 

Dünya çapında 54.500’den fazla bayiye sahip olmak şaşırtıcı ve yeni 7-Eleven için hala yer var. 2014 yılında 330 yeni kapılar açtı.

7-Eleven’ın mahalle bakkal konsept mağazalarıyla ilerleme stratejisinin işe yaradığı bir gerçektir. Biradan şaraba, atıştırmalıklardan pillere kadar ucuz ama yüksek kaliteli özel markalı ürünler tüketicileri çekiyor. Ancak büyümeyi etkileyen en önemli şey sadece buzlu içecekler ve cipsler değil, aynı zamanda daha sağlıklı seçeneklere sahip sıcak yemeklerdir. Bazı noktalarda sağlıklı dürümler, salatalar ve meyve suları satılıyor.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sıradaki içerik:

Dünyanın En İyi Bayi Şirketleri