e
sv

Dükkan Açmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

Dükkan Açmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dükkan açmak isterim fakat ne iş yapabilirim diye merak edenler için sermayeli ya da sermayesiz 2021 iş fikirlerini araştırdık

Kendi işinin patronu olmak isteyenler ne iş yapabilirim? Diye sual sormaktadır. Kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız eğer öncelikli olarak yapmanız gereksinim duyulan yatırım yapmak açısından ana paraya ihtiyacınız olacaktır.

Dükkan açmak amacıyla ne kadar para gerekir? Diye sual soranlara net bir sayı vermek aslen yanlış olacaktır. Zira kimi vakit milyon dolarlarca para yatırdıktan sonrasında iş yeri açılabilirken kimi vakit de birkaç milyar para ödemekle aslen bir iş yeri kurulabilir.

İşyeri açmak amacıyla nelerin gerektirme ettiğinin oldukça iyi bilinmesi gerekir. Zira işin bir de dokümantasyon tarafı vardır.

Dükkan Açmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

 • Öncelikli olarak belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatının alınması gerekir. Bu çerçevede işe başlama bildirim formunun doldurulması esastır.
 • Belediyeden alınan bildirim formunun vergi dairesine ikametgâh, kira sözleşmeı yada işyeri yer şahsın kendisine aitse tapu fotokopisi ile beraber ibraz edilmesi gerekir.
 • Tescil ve kayıt işlemlerinin sağlıklı bir halde gerçekleştirilmesi için giriş bildirgesinin onaylı olarak İl Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekecektir

Ana para Olmadan Ne Yapılabilir?

Yatırım yapmak, iş oluşturmak açısından yüksek meblağlarda sayılara gereksinim yoktur. Beş parasız bir halde de iş kurayım demek aslen yanlış olacaktır. Zira yukarıda sayılan çeşitli dokümantasyon işlemlerinin yerine getirilmesi için bile olsa bazı paraların harcanması gerekecektir. Fakat düşük maliyetler ile yapılabilecek pek oldukça iş mevcuttur. Naturel ki belirli bir tutarın olması ve devlet destekli olarak da işin kurulması da mümkündür.

Ne İş Yapılabilir?

Yatırım yapmak amacıyla eğer ki belli bir ana para birikimi var ise yada belirli bir meblağ var ise bankalardan kredi çekerek de iş kurulabilir. Aslen bu tamamen iş oluşturmak isteyen girişimcinin tercihine bırakılmış bir şeydir.

Yapılacak belli başlı işlere örnek verilmesinde yarar olacaktır. Bilhassa de kırtasiyeye, dönerci (kırmızı etin pahalı olması tüketiciyi beyaz ete yönlendirir.) dükkânı açmak, Emlak işiyle uğraşmak ya da şarküteri ile çeşitli dallarda iş kollarında dükkân açmak mümkündür. Bu iş yerlerinin açılması genel itibariyle satın alan portföyünün iyi olması, dükkânın İşlek bir yerde olması ve gelir gider hesaplamaları gerçekleştirdikten sonrasında kasada kalan paranın genel yönetim giderleri, kira, aidat, elektrik, su, doğalgaz benzer şekilde tüm harcamaları karşıladıktan sonrasında kar payının elde edilmesi gerekir.

Evde Bardak Paketleme İşi mevzusunda da evde yapılabilecek işlerden bahsettik.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Dükkan Açmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?