e
sv

DropShipping Nedir? DropShipping ile Nasıl Para Kazanılır?

DropShipping Nedir? DropShipping ile Nasıl Para Kazanılır?
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dropshipping, e-ticarete girmenin en kolay yollarından biridir. Shopify ile yada Amazon, Ebay yada başka bir platformda satış yapmakla ilgileniyor olun, bu yazı başlamanıza destek olacaktır. İyi tedarikçileri, kaliteli ürünleri ve iyi nakliye sürelerini iyi mi bulacağınızı öğreneceksiniz. Ve kar marjları ve dropshipping iş modeli hakkında data edineceksiniz. Ek olarak, kaçınmak için bazı mühim hataları ve başarı için ipuçlarını paylaşacağız.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, fizyolojik ürünleri ilkin satın almadan satmanızı elde eden perakende satış yöntemidir. Bir alan kişi sizden bir ürün satın aldığında, üçüncü taraf bir tedarikçi sizin için siparişini depolarından yerine getirir ve direkt müşteriye gönderir.

Temelde, üçüncü taraf tedarikçi (toptancı) ile alan kişi içinde aracı görevi görüyorsunuz. Kendi e-ticaret siteniz, Amazon, eBay benzer biçimde istediğiniz sayıda platformu kullanarak satış yapabilirsiniz.

 

Dropshipping Iyi mi Çalışır?

Satış yapacağınız bir platforma siz karar verirsiniz. Sonrasında dropshipping tedarikçilerinden satmak istediğiniz ürünleri karar vermeniz gerekir. Elektronik aletlerden spor ekipmanlarına ve ev eşyalarına kadar akla gelebilecek her türlü ürün mevcuttur.

Tedarikçiler, ürünlerin, açıklamaların ve toptan satış fiyatının ustalaşmış fotoğraflarını sunar. Web sitenizde bir satış yapıldığında, müşterinin siparişi otomatikman dropshipper’a yönlendirilir ve ondan sonra öğeyi paketler ve gönderir. Paket, etiketinizi göndererek işletmenizi kaynak olarak listeler. Dropshipping ile yığın yönetimi yada nakliye görevli değildir.

Dropshipping Yasal Mı?

Evet, dropshipping, mal satmanın ve siparişleri yerine getirmenin muhteşem bir yasal yoludur.

Dropshipping Tutarları Ne Kadar?

Maliyetler değişim gösterir, sadece kullandığınız yazılıma, sattığınız hacme ve pazarlamaya ne kadar harcadığınıza bağlı olarak ayda 80 $ ile 500 $ / ay yada daha çok harcama yapabilirsiniz.

Maliyetlerinize bir e-ticaret internet sayfası ve web barındırma dahildir. Shopify, BigCommerce yada WordPress benzer biçimde kullanımı kolay internet sayfası oluşturucuları popülerdir ve aylık averaj tutara tabidir. Ek olarak, birkaç tıklama ile web sitenize ürünler, ürün katalogları, kategoriler, resimler ve açıklamalar eklemenize müsaade eden dropshipping otomasyon yazılımını kullanmayı seçebilirsiniz.

Dropshipping Tedarikçisini Iyi mi Seçerim?

Bir tedarikçi seçmeden ilkin, mallarının fiyatını ve mallarının standardını göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteyi belirlemek için alan kişi incelemelerine danışabilir yada numune sipariş edebilirsiniz. Ek olarak, nakliye sürelerini de göz önünde bulundurun.

Tedarikçinin itibarını düşünün. Sitelerinde incelemeleri yada referansları var mı? İadelerin iyi mi ele alınacağını öğrenin. Son olarak, iletişimlere ne kadar süratli cevap verdiklerini öğrenmek isteyeceksiniz. Onlarla iletişime geçerek bunu kontrol edin.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

DropShipping Nedir? DropShipping ile Nasıl Para Kazanılır?