e
sv

Dönerci Dükkanı Açmak İçin Neler Gereklidir?

avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dönerci dükkanı açmak isterim diyenler için tavuk döner ya da et döner dükkanı açmak için neler gereklidir? İstenen belgeler ve lüzumlu ekipmanlar nedir?

Başarılara imza atan bir işletme sahibi olmak derhal her girişimcinin hayalidir. Kendi işinizin patronu olarak emek harcama saatlerinize kendiniz karar verebilirsiniz. Kazancınızı da kendiniz belirlemiş olmuş olmuş olursunuz.

Tavuk Döner Dükkanı Iyi mi Açılır?

Dönerci dükkanı açmanın ilk koşulu kiralık ya da satılık bir dükkân bulmaktır. Yiyecek pazarında dükkân yeri oldukça önemli bir şarttır. Şundan dolayı yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda, caddelerde, sokaklarda dönerci dükkânı açmak avantaj elde edecektir.

Dönerci Dükkanı Açmak İçin Lüzumlu İzinler

Bağlı bulunan belediyenin web uygulamasına erişim sağlayarak müracaat formlarına ulaşmak mümkündür. Lüzumlu belgelerle izin ilgili kurum ve kuruluşlardan alındıktan sonrasında belediyeye şekil ile müracaat edilmesi gerekir. İşletmenin başarı göstermiş bir halde yönetilmesini istiyorlarsa eğer girişimcilerin lüzumlu olan ruhsat ve izinleri almaları gerekecektir. Ek olarak anlatılmasında yarar olacaktır ki vergi dairesine başvurmak suretiyle vergi işlemlerinin halledilmesi gerekiyor. Dükkânda alkollü içecekler satmayı planlıyorlarsa girişimcilerin içki ruhsatı için de ek olarak başvurmaları gerekir. Sağlık Bakanlığının yönetmeliklerine uygun bir halde hareket etmek amacıyla lüzumlu kriterlere uygunluk belgelerinin çıkarılması gerekir.

Dönerci Dükkanı Açmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

 • Dükkân girişimciye ilişkin ise tapu fotokopisi 
 • 2 tane vesikalık fotoğraf 
 • İkametgâh senedi ve nüfus cüzdanı sureti
 • Yapının kullanım izin belgesi 
 • Dükkân kiralık ise kira mukavelesinin aslı ya da noter tasdikli örneği
 • Vergi levhasının fotokopisi.
 • İlgili tecim ya da esnaf odasından alınmış kayıt fotokopisi

Yukarıda sayılan evraklar ile beraber daha fazlaca evrak gerekebilir. İşletmecinin tüm bu evrakları ilgili kurum ve kuruluşlardan aldıktan sonrasında teyit etmesi, onaylaması ve ilgili kurumlardan teyit etmesinden sonrasında artık bir sonraki safhaya geçilebilir.

Dönerci Dükkanı Lüzumlu Malzemeler

Et döner ya da tavuk döner dükkânı açmak isteyen girişimcinin öncelikli olarak kiralık ya da satılık bir dükkân bulması ve derhal akabinde iyi bir halde donatması gerekir. Masa, sandalye, döner ızgarası ve diğeri çeşitli ekipmanlar dükkâna alınıp yerleştirilmesi gerekir.

Çalıştırılacaksa eleman gideri, sigorta gideri, elektrik, su, ham madde ve araç-gereç giderleri hesaplandıktan sonrasında gelir gider kar zarar durumuna bakılırsa dönerci dükkânı açmanın yararlı doğrusu kârlı ya da ziyanı olan olduğu kanısına barınır

Sitemizde daha ilkin yazdığımız Dükkan Açmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim? mevzusu da ilginizi çekebilir.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Dönerci Dükkanı Açmak İçin Neler Gereklidir?