e
sv

Dominos Pizza Bayilik Fiyat Almak İçin Nedenler

avatar

metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dominos pizza bayilik şartları nedir? Dominos franchise tutarı 2021’de ne kadar? Pizza bayiliği iyi mi alınır? Bayilik ne kadar kazandırır?

Pizza her ne kadar batı yaşamına özgü bir yiyecek olsa da Türkler de pizzayı oldukça sevmektedir. Bu yüzden pizza bayilik işi ile kar elde etmek mümkündür. Pizza markaları içinde en popüler olan markalardan biri de Dominos Pizza’dır.

Dominos Pizza Bayilik Almak İçin Nedenler

 • Pizza tüm toplumlarda sevilen bir yiyecektir. Pizza işi doğru bir halde ilerlediğinde bu işten zarar etmek pek mümkün değildir.
 • Pizza maliyeti düşük yiyeceklerden biridir. Bu yüzden azca maliyet ile oldukça kâr elde edilebilir. Tüm bunlara ek olarak Dominos pizza müşterilerine uygun fiyatlar sunmaktadır.
 • Pizza, evde yiyecek yokken müşterilerin aklına ilk gelen yiyecekler arasındadır. Bu yüzden evlere sipariş oranı oldukça yüksektir. Dominos pizza evlere servis yapmaktadır.
 • Pizza, dondurulduktan sonrasında ısıtılıp gene yenilebilir. Bu yüzden müşteriler evlerinde hazırda bulundurmak için pizza sipariş edebilir.

Tüm bu durumlar düşünüldüğünde Dominos Pizza bayiliklerinin kazanç sağlayacağı düşünülebilir.

Dominos Pizza Bayilik Gereksinim duyulan Şartlar

Markaya haiz çıkabilecek önder ruhlu bir kişiliğe haiz olmak
Maddi ve tinsel tüm sorumluluğun bilincinde olmak ve buna nazaran hareket etmek
Devrin büyük bir bölümünü Dominos Pizza bayiliğinde geçirmek
Firmanın belirlediği fiyatlar dışına çıkmamak
Görkemli lezzet-hızlı servis-müşteri memnuniyeti ilkelerini benimsemek
Marka imajına zarar vermemek
Kafi bir ana paraya haiz olmak
Temiz bir emek harcama geçmişine haiz olmak

Dominos Pizza’nın Bayilik Açılımında Elde etmiş olduğu Destek sunar

 • Dominos Pizza, bayiliklerine reklam desteği vermektedir. Doğrusu oluşturulan herhangi bir bayilik web ya da TV ortamında, broşürlerde yayınlanmaktadır.
 • Dominos Pizza, bayiliklerin bulunacağı konumun seçimine de destek olmaktadır. Ek olarak bulunmuş olduğu bölgenin güvenilirliğini de araştırmaktadır.
 • Dominos Pizza, bayilikte çalışacak çalışanları kendisi seçmektedir. Bu personellere ve bayiliği işletecek kişilere işle ilgili detaylı bir halde eğitim vermekte. Hatta kimi zaman denetimler de yapmaktadır.

Dominos Pizza Dükkân Bayilik Seçiminde Aranan Nitelikler

Dükkân 80-150 m2 aralığında olmalıdır. Ek olarak dükkânın köşe başlangıcında olması daha avantajlıdır. Fakat köşe başı şartı mecburi değildir. Ek olarak dükkân işlek bir alanda bulunmalıdır.
Dükkân ana cadde ya da üstünde kesişen bir yerde bulunmalıdır.
Dükkânda pizza meydana getirilen ocağın bacasının olması gereklidir. Eğer baca yoksa lüzumlu izinler alınmalı ve baca kurulmalıdır.
Dükkân düz ayaklı olmalıdır.
Dükkânın ön cephesinin genişliği minimum 5 metre olmalıdır.
Dükkânın tavan yüksekliği minimum 2,70 metre olması gereklidir.
Dükkânın evlere servis için kullanılan motorlu taşıtlar ve pizza sevkiyat araçları için park alanına haiz olması gereklidir.
Dükkânın iskanı, kamu kurumlarından alınmış olmalıdır.

Dominos Pizza Bayilik Bedeli ve Franchise Tutarı

Dominos Pizza bayilikleri averaj olarak 250.000 $ değerindedir. Bu kıymet dükkânın niteliğine bağlı olarak değişmektedir.

Dominos Pizza Bayilik Iyi mi Alınır?

Dominos Pizza üstünden bayilik almak isteyen kişiler Dominos web sayfasına girerek müracaat formu doldurmalıdır. Müracaat formu için http://franchisefirsatlari.dominos.com.tr/ adresine tıklanabilir. İstenirse 0212 280 96 36 telefon hattından ulaşılarak da müracaat yapılabilir.

Dominos Pizza yetkilileri, müracaat formuna onay verdikten sonrasında bayilik başvurusu oluşturan kişilerle bir ön görüşme yapar.

Dominos Pizza yetkilileri bir araya gelmiş olarak bayiliğin kurulacağı dükkan üstünde fizibilite emekleri yapar ve görüşmede bir sunum halinde sunar.

Sunum sonrası Dominos Pizza bayi adaylarıyla antak kalma sağlarsa bir ön sözleşme imzalar. Ondan sonrasında eğitim bedeli alınır.

Dominos Pizza eğitim koçları, dükkanda çalışacak bayi adayına 15 gün süresince yoğun bir eğitim verir.

Belirlenen dükkan Dominos Pizza yetkilileri tarafınca kiralanır ve üstünde bir ekip inşaat ve tasarım işleri yapılır.

Dominos Pizza yetkilileri aşağıdaki alanlarda personel seçimi yapar.

1 asistan müdür

2 vardiya müdürü

4 mutfakçı

8 motorcu

Kati sözleşme imzalanır ve restoranın açılışı yapılır.

Dominos pizza bayilik almak isteyenler için genel bilgileri ve Dominos franchise tutarı 2021 yılı güncel rakamlardan bahsettik. Sitemizde daha ilkin gene bayilik kategorisinde yer verdiğimiz Mc Donalds Bayilik Şartları ve Franchise Başvurusu mevzusu da ilginizi çekebilir.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sıradaki içerik:

Dominos Pizza Bayilik Fiyat Almak İçin Nedenler