e
sv

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Aşağıdakiler, kâr için alan adı satın almak yada satmak için izleyebileceğiniz başlıca ipuçlarından bazılarını listeledik. İşte domain alıp satmak için ipuçları;

Odağı Daraltın

Bireyler tarafınca halihazırda kaydedilmiş sayısız alan adı ve hatta kayıt için kullanılabilir bir alan adının sonsuz kombinasyonları vardır. En önemlisi, yüzlerce son alan adı uzantısı tertipli olarak “.club” ve “.app” benzer biçimde açılır. Bu benzer biçimde durumlarda, bir alan satın almayı ve hatta tekrardan satmayı planlıyorsanız, odağı daraltarak başlayın.

 

Gerçek Kıymet Elde eden İsimleri Almaya Çalışın

Alan adını devamlı alıcının istediği kıymetli bir varlık olarak düşünmelisiniz. Alan adınızı en iyi olduğunuz alanda satın almaktan yarar sağlayabilecek bir kişiyi hayal edin. Alıcının yerinde olsaydınız ve birisi size bu belirli alan adını satmaya çalışıyorsa, size aitse sizin için yararlı olabilir mi? Bir tek dürüst olun, eğer öyleyse niçin ve değilse, niçin. En iyi alan adlarını aramanızı daraltmak için bu yanıtları kullanmanız yeterlidir.

Alan Adı Kullanılabilirliği Hakkında Daha Fazla Data Toplayın

Son olarak, satın alacağınız isimle daralttınız, o vakit onları iyi mi bulacağınızı düşünmelisiniz. Burada, yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, adların yeni kayıt olarak satın alınabilir olup olmadığını denetim etmektir.

İsimler alınırsa, bir tek bu isimlere haiz kişilerden satın almak için satış sonrası pazarına gidin yada bir tek onları kullanmamayı planladıkları için sürelerinin dolmasına izin verdiniz. Gelişmiş arama seçeneklerinizi kullanarak süratli bir halde ilgilendiğiniz isim türlerine odaklanabilirsiniz. Arkasından fiyat, üst düzey alan adı, anahtar kelimeler vb. temel alarak sonuçlarınızı daraltmaya çalışın.

Alan Adları Alış ve Satış Kanalıyla Gelir Elde Etme

Bazı insanoğlu alan adı alıp satarak hayatlarını kazanıyorlar. İşletme adlarına, genel adlara, coğrafi adlara yada bazı popüler adlara haiz bir web adresi satın alabiliyorsanız, bu tarz şeyleri uygun ve iyi bir fiyata pazarlayabilirsiniz.

Şirketlerin ve bireylerin bir çok çoğu zaman jenerik isimlerle ilgileniyor. Şu demek oluyor ki, bir tane bulabilirseniz, devam edin ve her birini birkaç dolardan satın alın. Sonrasında bu tarz şeyleri birkaç yüz hatta binlerce pazarlayabilirsiniz.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak