e
sv

Doğru İşi Yapmak İçin İpuçları

Doğru İşi Yapmak İçin İpuçları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir kariyere karar vermek kesinlikle göz ürkütücü bir vazife olabilir, sadece birçok seçenekle beraber kendinize uygun zamanı ne vakit vereceğinize karar vermek daha kolay hale gelir. Bu yazı, kariyer yolunuzda doğru işi yapmak için destek olacaktır.

Ne Yapmak İstediğini Biliyor Musun?

Bir kariyer seçimi söz mevzusu olduğunda birçok seçenek vardır. Sadece, sizin için uygun olan bazı hususi işler olacaktır. Seçmek istediğiniz kariyer yolu ile kişiliğiniz, ilgi alanlarınız ve değerleriniz içinde bir bağlantı bulmanız gerekir. Görünmüş olduğu kadar kolay değil. Sizden daha deneyimli insanlara danışmanız ve seçmek istediğiniz alanın detaylı yanlarını anlamanız gerekebilir. Kendinize “bu kariyer iyi olabileceğim görevleri içeriyor mu?” şeklinde sorular sorarak başlayın.

Hangi Alanı Seçmek İstiyorsunuz?

Alan geniş bir kategoridir. Yapmak istediğiniz iş yada iş türünü seçmek zorunda olduğunuz çeşitli esnaf yada işlerin bulunmuş olduğu alandır. Çeşitli seçenekler olabileceğinden, söz mevzusu alanda mevcut olan birden oldukça ilişkili iş türü göz önünde bulundurulmalıdır. Alandaki işlerin seçiminin kişisel özellikler ve beceri setleri ile beraber yeni bir şey tecrübe etmek için istekli olması icap ettiğini idrak etmek gerekir.

 

Sektörünüze Adanmış Olun

Kariyer yolunu seçtiğiniz anda sektörün bir parçası olmuş olursunuz. Endüstride çalışan insanlarla tanışacak, onlarla konferanslarda etkileşim kuracaksınız; telefon görüşmeleri ve e-postalar yöntemiyle yazışma kurabilir. Hayatınızın mühim bir bölümünü endüstride geçireceğiniz için, kendini adamış olmanız ve bununla ilgilenmeniz gerekir. Endüstrinin kültürünü beraber iyi mi geliştirebileceğinize dair yollar bulun.

Yetişim Yapın

Yetişim, sektörü anlamanın mükemmel bir yoludur. Devam etmek istediğiniz emek harcama alanından eminseniz bir yetişim, becerilerinizi kontrol etmenin ve tesir alanını aynı anda tanımanın en iyi yolu olabilir. Aynı endüstride tam zamanlı çalışmasanız bile, gene de kariyer tavsiyesi alabileceğiniz ve yakın gelecekte bir iş bulabileceğiniz bir ağ oluşturabilirsiniz.

Bir Yol Haritası Hazırlayın

Beklentilerinize bakılırsa başarı göstermiş olmak için bir planınızın olması gerekir. Kendi hedefleriniz ve bir planınız var ise kariyeriniz kesinlikle vurulacak. Bir yedekleme planı ile beraber belirlenmiş kilometre taşları ile bir plan çizmeniz gerekir. Tüm planların hedeflerinize bakılırsa yürütülmesi gerekir; sadece kariyer kısa bir yarış değil, bir maratondur. Şu demek oluyor ki, cesurca harekete geçin, bu sebeple günün sonunda attığınız her adımdan öğreneceksiniz.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler. Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Doğru İşi Yapmak İçin İpuçları