e
sv

Çalışanları Paradan Daha Fazla Motive Eden Yöntemler

avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Çalışanları motive etme kabiliyeti, bir girişimcinin haiz olabileceği en büyük becerilerden biridir. İşte çalışanları motive eden şeyler;

Övgü ve Eli açık Olun

Hepimiz bunu istiyor ve vermesi en kolay şeylerden biri. Ekip üyelerinizin gördüğünüz her gelişmeyi övün. Bir çalışana bire bir övgü vermek mevzusunda rahat olduğunuzda, onları başkalarının önünde övmeyi deneyin.

Yöneticilerden Kurtulun

Proje liderini yada amirini kaldırmak ve personelinizi tek bir kişiye raporlamak yerine ekip olarak beraber çalışacak şekilde güçlendirmek harikalar yaratabilir. Bunu düşün. Amirinizi hayal kırıklığına uğratmaktan daha fena ne olabilir? Takımını hayal kırıklığına uğrat! İnsanların iş arkadaşları ile eşit düzeyde bir ekip olarak beraber çalışmalarına izin vermek, çoğu zaman daha iyi projeler üretecektir. İnsanlar erken gelecek, geç duracak ve enerjilerinin daha fazlasını sorun çözmeye adayacaklar.

 

Herkesi Önder Yap

En iyi performans gösterenlerinizin kuvvetli yanlarını vurgulayın ve mükemmellikleri sebebiyle başkalarına örnek olmalarını istediğinizi bildirin. Çıtayı en yükseğe koyacaksınız ve önder olma mevzusundaki itibarlarını sürdürmeye motive olacaklar.

Bir Çalışanı Yemeğe Götürün

Onları şaşırtın. Yeni bir siyaset oluşturduğunuzu duyurmayın. Kelimenin tam anlamıyla çalışanlarınızdan birine gidin ve sizinle öğle yemeğine çağrı edin. Onlara çalışmalarını fark ettiğinizi ve takdir ettiğinizi hatırlatmanın kolay bir yoludur.

Tanınma Ve Ufak Ödüller Verin

Bu iki şey birçok şekilde gelir: Bir şirket toplantısında birisine başardıkları şey için bir haykırın. Yarışmalar yada dahili oyunlar yapın ve neticeleri her insanın görebileceği bir beyaz tahtada takip edin. Akşam yemeği, kupalar, spa hizmetleri ve plaketler benzer biçimde şeyleri deneyin.

Şirket Partilerini Yapın

Grup olarak bir şeyler yapmak oldukca yol kat edebilir. Bir şirket pikniği yaptırın. Doğum günü partileri düzenleyin. Mutlu saatler geçirin. Bir şirket faaliyeti yapmak için tatile kadar beklemeyin; yıl süresince, beraber çalıştığınızı hepinize hatırlatmak için etkinlikler düzenleyin.

Ödülleri Ve Acıyı Paylaşın

Şirketiniz başarıya ulaşmış olduğunda kutlayın. Bu, her insana sıkı çalışmalarından dolayı minnettar olduğunuzu bildirmek için en uygun zamandır. İnsanlar şirketinizin başarıya ulaşmış olmasına destek olduğunda ne kadar ileri gideceğinizi göstermek için yoldan çıkın. Hayal kırıklıkları var ise, bu tarz şeyleri da paylaşın. Yüksek performans beklerseniz, ekibiniz firmanın nerede bulunduğunu bilmeyi hak eder. Dürüst ve saydam olun. Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Çalışanları Paradan Daha Fazla Motive Eden Yöntemler