e
sv

Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey

Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir girişimde bulunmadan ilkin, projenizi gerçekleştirme kapasitenizden güvenilir olmanız önemlidir. Bundan dolayı, yolculuğunuza başlamadan ilkin düşünmeniz ihtiyaç duyulan dört  şeyin bir listesini hazırladık. İşe yeni başlayanlara tavsiyeler;

Fikrinizi Bir Plana Dönüştürün

Her girişimcinin yolculuğu bir fikirle adım atar. Fakat fikrinizi iyi mi hayata geçirebilirsiniz? Zor bir iş planı hazırlamak için birazcık süre ayırın ve karşılaşacağınız zorlukları tahmin edin.

Düşünülmesi ihtiyaç duyulan fazlaca şey var ve bu aşamada tüm cevaplara haiz olmanıza gerek yok. Fikrinizi gerçeğe dönüştürme sürecini özetleyen bir zihin haritası oluşturmayı deneyin. Bu alıştırma yalnız resmi iş planınızı oluşturmanıza destek olmakla kalmayacak, bununla beraber sizi bu süreçte bulacağınız engellere de hazırlayacaktır.

Disiplin

Bir girişimcinin haiz olması ihtiyaç duyulan en mühim özelliklerden biri olabilir. İş fikrinizin kalbindesiniz, doğrusu kendinizi görevli tutacak olan siz olacaksınız. Bir girişimci olarak, iş planınıza bağlı kalmanız, bütçenizi oluşturup saygı duymanız, işinizi geliştirmek için süre ayırmanız ve kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız gerekir. Kendinizi öz disiplinden yoksun bulursanız, bu girişimcilik hayalinizi gerçekleştirmeden ilkin üstünde çalışmanız ihtiyaç duyulan bir şey olabilir. Girişiminize başlamadan ilkin zamanı ve çabayı göstermeye hazır olmalısınız.

Esnek Ol

İş planınızı ve fikrinizi sıkıca belirledikten sonrasında, değişim yapma ihtiyacını kabul etmek zor olabilir. Tek bir düşünce geliştirmeye büyük süre ve çaba harcadıktan sonrasında bu anlaşılabilir olsa da, değişikliklere açık olmak önemlidir. Tüm süreç süresince  iş planınızı kavramsallaştırmadan gerçekleştirmeye kadar planınızda yada fikrinizde büyük yada minik değişikliklere niçin olabilecek sayısız faktöre karşı savunmasızdır. Bu kadar zor olabileceği şeklinde, esnek olmak girişimcilik dünyasında başarı ve başarısızlık arasındaki fark anlamına gelebilir.

Tutkunuzu Takip Edin

Tutku, girişimcilerin zor zamanlar geçirmesini elde eden şeydir. Ne yaptığınıza ve geliştirdiğiniz projeye hakkaten inanıyorsanız, engellerle karşılaştığınızda sizi daha esnek ve kesin hale getirecektir. Tutkuyla, hem projenizin potansiyelini hem de girişimci olarak kendi potansiyelinizi iletme mevzusunda daha etkili olacaksınız.

Fikrinizin sizi yönlendiren bir şey olduğundan güvenilir olun. Sizi daha motive etmenin yanı sıra, fikrinizi potansiyel yatırımcılara satma kabiliyetinizi de geliştirecektir.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey