e
sv

Bir İş Kurmada Finansal Riskler

Bir İş Kurmada Finansal Riskler
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ekonomik iklim son bütçe değişikliklerinden soğudukça, birçok şahıs kendi kazançlarının kontrolünü ele geçiriyor ve bir iş kuruyor. Birçok girişimci için başarıya ulaşmış bir iş kurmanın birçok zorluğu vardır. Zihinsel ve mali olarak hazırlıklı olmalısınız. Doğru planlara ve zihniyete haiz olduğunuzda, yeni bir girişim hala birçok finansal savaşım sunabilir. Sonuçta, nakit akışı başlangıç başarısızlığının en yaygın sebeplerinden biridir. Başarı göstermiş olmak istiyorsanız, özgür meslek sahibi rolünüzle beraber gelen aşağıdaki finansal risklere dikkat edin. İşte iş kurma riskleri;

Mevcut İşinizi Bırakmak

Tertipli bir işiniz olduğunda finansal riskleriniz oldukca düşüktür. Tertipli olarak gelmek için maaş çekine güvenebilirsiniz ve ne bekleyeceğinizi biliyorsunuzdur. Bir işe adım atmak, bilhassa tam zamanlı olarak gidiyorsanız, istikrarlı gelirinizin kaybolabileceği anlamına gelir. Bu girişimcilerin karşı karşıya olduğu büyük bir finansal risktir. Muhtemelen kendi başına dışarı çıkmanın en rahatsız edici kısımlarından biridir.

İşletme Finansmanı Sağlama

Başlarken, işinizi yürütmek için kuvvetli bir finansal desteğe ihtiyacınız olacaktır. Mümkünse, sermayeyi çoğaltmak yerine işinizi başlatmaya çalışmalısınız. Bununla beraber, eğer iş bir tek altyapı için binlerce dolar gerektiriyorsa, bir tek sermayenizi kullanmak hakkaten zor olabilir. Bu durumlarda, işletme finansmanı sağlamak girişimci için büyük bir risk olabilir. İşletmenizin gereksinim duyduğu fonları elde etmek için güvence, varlık yada özkaynak koymak zorunda kalabilirsiniz. Ne yazık ki, işler planladığınız şekilde gitmezse, lüzumlu fonları güvence altına almak, işletme için bir risk oluşturmak oldukca zor olabilir.

Ticari yada Endüstriyel Alan

Birçok girişimci dijital şirket kurmaya devam ederken, gene de oldukca fazla ofise yada ticari alana gereksinim duyuyorlar. Burada, kira ücretleri sahibi için başka bir risk oluşturmaktadır. Tipik olarak, ticari ev sahipleri kiracılarının daha uzun kira sözleşmesi imzalamasını ister. Uygun şartlarla 1 senelik kiralamada çalışmaya istekli esnek bir ev sahibi bulmak için talihli olacaksınız. İşe yeni başladığınızda, işletme olmasa bile hala etkin olan ticari bir alan kiralaması ile sonuçlanabilir. Lüzumlu alanı ve 5-10 yıl yada daha uzun soluklu kira sözleşmeleri imzalamanın bununla beraber getirmiş olduğu riskleri dikkatle hesaba katmalısınız.

 

Envanter yada Hammadde Alımı

Hemen sonra, işinizi yürütmek için muhtemelen bir çeşit ekipmana, envantere yada hammaddeye ihtiyacınız olacak. Bu satın alımlar mühim bir finansal risk haline gelebilir. Envantere yada satılmayan malzemelere oldukca fazla para harcarsanız, bu nakit işte sıkışabilir. Envanterde oldukca fazla para tutulduğunda, girişimcilerin bordro, kira yada öteki operasyonel maliyetleri ödeme kabiliyetini etkileyebilir. Elbet, satın alma ve tedarikleri oldukca ciddiye alarak ve bir bütçeye bağlı kalmış olarak bu riski azaltmak isteyeceksiniz.

Borçtaki Kişisel Mesuliyet

Herhangi bir noktada işletme için borç almaya karar verdiyseniz, kredi kartı ücretleri, kişisel krediler yada öteki finansman sözleşmelerinden şahsen görevli olabilirsiniz. İşletme bu harcamaları karşılayamazsa, şahsen görevli tutulabilirsiniz. Bu giderler, büyük oranda strese niçin olmak için zor olabilir.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler. Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Bir İş Kurmada Finansal Riskler