e
sv

Bayilik Almak İsteyen Girişimciler İçin İpuçları

Bayilik Almak İsteyen Girişimciler İçin İpuçları
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ufak işletme topluluğuna yeni girenler için bayilik uygulamasının ana albeni merkezlerinden biri, tamamen yeni bir iş kurmanın aksine, mühim bir marka bilinirliği elde eden yerleşik bir bayilik sisteminde bir satın alma ile ilgili çoğu zaman daha azca risk olmasıdır.

Bununla beraber, herhangi bir yeni iş kurulurken olduğu şeklinde, karar vermeden ve bir bayilik satın almak için herhangi bir antak kalma imzalamadan ilkin birçok mevzu dikkate alınmalıdır. Aşağıda, potansiyel bir bayilik alanın bir şirketi satın almadan ilkin dikkate alması ihtiyaç duyulan ipuçları verilmiştir.

Doğru İş Yapısını Seçin

Bir bayilik alanın benimseyebileceği bir takım değişik işletme yapısı vardır. Bayilik tarafınca benimsenecek iş yapısına ilişkin bir kararın erken alınması gerekir.

En başından itibaren doğru yapıyı benimsemenin bazı sebepleri içinde kişisel riski en aza indirmek, kişisel varlıkları korumak ve bayilik edilen işletmenin satın alımını ve müteakip satışını daha etkin hale getirmektir. Olası bir bayilik alan her yapı tipinin değişik kurulum maliyetleri, uygunluk maliyetleri, vergi oranları ve kişisel risk çektiğini unutmamalıdır.

 

Bayilik, kabul edilebilecek yapıya da engellemeler getirebilir. Bundan dolayı, en uygun yapıya ilişkin bilgili bir karar alındığından güvenilir olmak için hem yasal hem de muhasebe / vergi danışmanlığı aranmalıdır.

Gerçek Mecburi Davranışlar

Tüm olası bayilik sahipleri, bir bayilik işine yatırım yapmadan ilkin ödevlerini yapmalıdır. Bu tür araştırmalar aşağıdakiler hakkında data edinmeyi içermelidir;

 • bayilik verenin genişleme planları,
 • bayilik sahipleri arasındaki ilişki
 • bayilik alanın işini oluşturmak için yatırım yapması ihtiyaç duyulan toplam miktar.
 • olası bayilik sahibi mevcut bir bayilik işletmesini satın almayı düşünüyorsa, satıcıdan geçmiş tecim detayları ve bayilik işletmesinin finansal raporları aranmalıdır.

Konumu İnceleyin

İmtiyazlı işletme durağan(durgun) bir konumdan etkinlik gösteriyorsa, konumla ilgili olarak ihtiyaç duyulan ek itina gösterilmelidir. Bayilik işinin temel alacağı alana, o bölgedeki bayilik işletmesinin sunmuş olduğu mal yada hizmetlere olan öğrenci ve o bölgedeki bayilik işletmesine direkt ve dolaylı herhangi bir rekabete dikkatle dikkat edilmelidir.

İlk Bayilik Toplantılarında Not Alın

Olası bir bayilik alan, bayilik veren yada bir bayilik sözleşmesine girmeden ilkin ve sonrasında her toplantı yada tartışmada kapsamlı notlar almalıdır. Bayilik sözleşmesine girmeden ilkin bayilik tarafınca meydana getirilen herhangi bir beyan yada vaat sözleşmesine yansıtılmalıdır.

Öteki Bayiliklerle Konuşun

Öteki bayilik sahipleri şirketi ve sistemi hakkında paha biçilmez bir data deposu olabilir. Potansiyel bayilik sahipleri, mümkün olmasıyla birlikte oldukça sayıda eski ve mevcut bayilik ile kontakt kurmaya çalışmalıdır. Ayrıntıları, bayilik verenin izahat belgesinde olmalıdır.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Bayilik Almak İsteyen Girişimciler İçin İpuçları