e
sv

Bayilik Almak İçin Geçerli Nedenler

Para Kazanmanızı Sağlayacak Online Küçük İşletme Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bayilik Almak İçin Geçerli Nedenler

Bayilik alabilmek yaşamınızı değiştirecek bir tecrübe yismimnıza sebep olabilir. Kendi işinizin patronu olma ve iş kurma hayallerinize kavuşmanıza faktör olabilecek fazlası sebep bulunmaktadır. Aşağıdaki sebepler bayilik almanın namacıyla iyi bir yatırım bulunduğunu manayanıza yardım edecektir. Ama ilk evvelce:

Bayilik, durumu hazırda kurulmuş bir markanın ismi altında daha eskiden imzalanan bayilik sözleşmesi kurallarına göre firmanın mamüllerini ve hizmetlerini piyasalamayı gerçekleştiren bir iş modelidir.

1- Anahtar teslim işletme

Girişimcilerin fazlası bir iş kurmak amacıyla nelerin lüzumliliğini bilirler fakat bir işletmeyi nasıl büyüteceklerini ve işleri nasıl yürüteceklerini bilmezler.

Bayilik alabilmek sizi bütçe dâhilinde eş vakitlı oluşturulan fazlası ağır yükten kurtarır. İşletmeye yer bulma, kira görüşmeleri yapma, itimat edilir müteahhitleri işe alma gibi. Bayilik(franchising) alırken sonuçlanmış anahtar teslim bir işletme alırsınız.

2- Mevcut ispatlanmış sistem

Bayilik(franchising) alırken bir sistem de almış olursunuz. Tüm bayiliklerin takip etmeleri lüzumen hâlihazırda kurulmuş bir sistemi bulunmaktadır. Bu sistemler her bayinin ürfaktörliğini ilerletmek ve satışlarını yükseltmek üstüne geliştirilmiştır. Hali hazırda ispatlanmış bir sisteme sahip olmak işletme sahibinin normal günlerde karşılaşabileceği varsayımları ve sorunları ortadan kaldırır.

3- Yüksek kafayarı talihi

Bir bayilik(franchising) alabilmek ufak işletmeler açmaktan son derece değişiktir. Halihazırda kurulmuş bir sistem bulunduğu amacıyla kafayarı talihida daha yüksektir. Bayilik veren firmanın döneme soktuğu sistemi izlerseniz işletmenizi en kafayarılı biçimde yönetebilirsiniz.

4- Kurum imajı ve marka bilinirliği

Eğer bayilik sistemi alırsanız kurum imajınız ve marka bilinirliğiniz oldukça kabul görmüş olur. Müşteriler yinelde aşina oldukları ve daha eskiden bildikleri ve emniyetdikleri firmalardan ürün ve hizmet alırlar.

5 -Finans dayanıklıa basitliği

Bayilik alırken bankalar vasıtasıyla finansman dayanıklıanız daha basit olur zira bayilik veren firmanın ispatlanmış işlemiş performansları bulunmaktadır. Bankacılar yinelde geri ödeme riski düşük olan kafayarılı bayi zincirlerini alakalıce incelerler ve bu liderle göre kredi sunarler. Buna ek olarak, birtakım bayilik sistemleri kurum amacıyla finansmanı ve/ya da leasing katagorilerini de kendileri sağlar.

6- Eğitim

Bayilik veren firmaların birfazlası yinelde kendi merkez binalarında ya da geçerli olan bayi bölgelerinde 1-4 hafta arası vakitn eğitim uygulamaları sunarler. İşte bu yüzden bayilikler diğer işletmelerden ya da işletme katagorilerinden değişiktir. Bayilik veren firma diğer bayilerine işletme idaresiy ile alakalı hangi eğitimleri sağlıyorsa size de aynı eğitimi sunar. Bu eğitimler işletmenizi tesirli bir biçimde yönetmenize ve yeni işletme sahiplerinin sıklıkla denk geldiği sıradan sorunları ortadan kaldırmalarına yardım eder.

7- Sürekli destek

Bayilik aldığınız takdirde hiçbir vakit yalnız olmazsınız. Bayilik veren firmanın desteğini devamlı arkanızda hissedersiniz ve büyüyen bir ailenin parçası bulunduğunuzu bilirsiniz. Bayilik aldığınız firmaya her vakit telefon açabilir ve onlara ya da diğer bayilere sorularınızı sorabilirsiniz.

8- Piyasalama

İşletmenizin tanıtımıy i ile alakalı yinelde kaygı etmenize lüzum yoktur. Bayilik veren firmalar tüm piyasalama tesirnlikleriyle ilgilenir. Eğer firma piyasalama tesirnlikleri ile ilgilenmiyorsa takip etmeniz ve kullanabileceğiniz satıcıya özel sistemler ile alakalı hazırlamış oldukları tkatiyenkları bulunmaktadır.

9- Bir bölümde tek başına satış üstünlüğü

Bayilik aldığınızda bunun yanı sıra işinizi yürütebileceğiniz bölümde tek satış yapan bayi siz olursunuz. Bayilik veren firmalar belli bir coğrafik bölümde yalnızca belli oranda bayi açılmasına izin sunar. Belli bir bölümden mesul olursunuz ve sizin bayilik düzeninizdeki diğer hiçbir bayi bu bölümde işletmesini açamaz.

10- Birden çok lokasyona sahip olma

Bayilik düzeneğinin bir parçası olmak sistem amacıylade büyümeniz amacıyla size her vakit daha çok fırsat sunar. Bir kez kafayarılı bir bayi durumuna gelirseniz ileri ismimda çok sayıda birimden meydana gelen bayiliğin sahibi olabilirsiniz.

İyi bir idare ekibiyle açtığınız bayiniz kafayarılı olduktan sonra ilgisinizi ikinci bir yerde bayi açmaya verin. Birden çok birimden meydana gelen bayilik içerenlar çok sayıda yeri yönetirler ve çok sayıda yerle uğraştıkları amacıyla birtakım durumlarda gelirlerini katlarlar.

Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?

1-Anahtar teslim işletme,

2-Mevcut ispatlanmış sistem,

3-Yüksek kafayarı talihi,

4-Kurum imajı ve marka bilinirliği,.

5-Finans dayanıklıa basitliği,

6-Eğitim desteği,

7-Sürekli destek,

8-Piyasalama desteği

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sıradaki içerik:

Bayilik Almak İçin Geçerli Nedenler