e
sv

Bayilik Almak İçin 10 İyi Niçin!

Bayilik Almak İçin 10 İyi Niçin!
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bayilik Almak İçin 10 İyi Neden!

Bir bayilik edinmek, hayatınızı değiştiren bir deneyime sahip olmanıza neden olabilir. Kendi işinizin patronu olma ve bir iş kurma hayallerinize yol açabilecek birçok neden var. Aşağıdaki nedenler, bayilik almanın neden iyi bir yatırım olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Ama her şeyden önce:

Bayilik nedir?

Bayilik, firmanın ürün ve hizmetlerinin önceden imzalanmış franchise sözleşmesi kurallarına göre zaten kurulmuş bir marka adı altında pazarlanmasını sağlayan bir iş modelidir.

Bayilik almanın avantajları nelerdir?

1-Anahtar teslimi iş,

2-Güncelliği kanıtlanmış sistem,

3-Yüksek başarı şansı,

4-Kurumsal imaj ve marka bilinci.

5-Finansman kolaylığı,

6-Eğitim desteği,

7-Sürekli destek,

8-Pazarlama desteği

1- Anahtar teslimi iş

Girişimcilerin çoğu, bir iş kurmak için ne gerektiğini bilir, ancak bir işi nasıl büyüteceklerini ve işletmeleri nasıl yürüteceklerini bilmiyorlar.

Bayiliğiniz olması sizi bütçe dahilinde aynı anda yapılan birçok ağır yükten kurtarır. İşletme için bir yer bulmak, kira görüşmeleri yapmak, güvenilir yükleniciler kiralamak gibi. Franchising satın alırken, anahtar teslimi tamamlanmış bir iş alacaksınız.

2- Mevcut kanıtlanmış sistem

 

Franchising satın alırken bir de sisteminiz olacak. Tüm bayilerin takip etmeleri gereken önceden oluşturulmuş bir sistemi vardır. Bu sistemler, her bayinin üretkenliğini artırmak ve satışlarını artırmak için tasarlanmıştır. Zaten kanıtlanmış bir sisteme sahip olmak, işletme sahibinin normal zamanlarda karşılaşabileceği tahmin ve hataları ortadan kaldırır.

3- Yüksek başarı şansı

 

Bir franchise almak, küçük bir işletme açmaktan oldukça farklıdır. Halihazırda kurulmuş bir sistem olduğu için başarı oranı daha yüksektir. Bayilik firmasının devreye aldığı sistemi takip ederseniz işinizi en başarılı şekilde yönetebilirsiniz.

4- Kurumsal imaj ve marka bilinirliği

 

Bayilik sistemi satın alırsanız kurumsal imajınız ve marka bilinirliğiniz zaten kabul edilmiş olacaktır. Müşteriler genellikle aşina oldukları ve zaten bildikleri ve güvendikleri şirketlerden ürün ve hizmet satın alırlar.

5-Finansman sağlama kolaylığı

 

Bayilik alırken, bayilik şirketi geçmiş performanslarını kanıtladığı için bankalar aracılığıyla finansman sağlamanız daha kolay olacaktır. Bankacılar genellikle düşük geri ödeme riskine sahip başarılı bayi zincirlerini dikkatlice inceler ve bu temele göre borç verirler. Ayrıca bazı bayilik sistemleri, kurumun kendisine finansman ve / veya leasing seçenekleri sunar.

6- Eğitim

 

Bayilik şirketlerinin çoğu, genel merkezlerinde veya geçerli bayi lokasyonlarında genellikle 1-4 hafta süren eğitim programları sunar. Bu nedenle franchise’lar diğer işletmelerden veya iş seçeneklerinden farklıdır. Bayilik veren firma size diğer bayilerine işletme yönetimi konusunda verdiği eğitimin aynısını veriyor. Bu eğitimler, işinizi etkili bir şekilde yönetmenize ve yeni işletme sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı yaygın hataları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

7- Sürekli destek

 

Bayilik alırsanız asla yalnız olmayacaksınız. Bayilik firmasının desteğini her zaman arkanızda hissediyorsunuz ve büyüyen bir ailenin parçası olduğunuzu biliyorsunuz. Bayi olduğunuz firmayı her zaman arayabilir ve sorularınızı kendilerine veya diğer bayilere sorabilirsiniz.

8- Pazarlama

 

Genellikle işletmenizi tanıtma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bayi şirketler tüm pazarlama faaliyetleriyle ilgilenir. Şirket pazarlama faaliyetleriyle ilgilenmiyorsa, izleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz satıcıya özgü sistem taslaklarına sahiptir.

9- Bir bölgede tek satış avantajı

 

Bayi satın aldığınızda, işinizi yürütebileceğiniz bölgede tek satan bayi de olursunuz. Bayi firmaları, belirli bir coğrafi bölgede sadece belirli sayıda bayi açılmasına izin vermektedir. Belirli bir bölgeden sorumlusunuz ve bayilik sisteminizdeki başka hiçbir bayi o bölgede işlerini açamaz.

10- Birden fazla lokasyona sahip olmak

 

Bayilik sisteminin bir parçası olmak, sistem içerisinde büyümeniz için size her zaman daha fazla fırsat sunar. Başarılı bir bayi olduğunuzda, bir sonraki adımda çok birimli bir franchise sahibi olabilirsiniz.

Bayiniz iyi bir yönetim ekibiyle başarılı olduktan sonra, ikinci sırada bir bayi açmaya dikkat edin. Çok birimli franchise sahipleri, birden çok konumu yönetir ve bazen birden çok konumla uğraşırken gelirlerini katlar.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sıradaki içerik:

Bayilik Almak İçin 10 İyi Niçin!