e
sv

Başarısını Arttırmak İsteyen Girişimciler İçin 7 İpucu

Başarısını Arttırmak İsteyen Girişimciler İçin 7 İpucu
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İlk kez girişimci olmak sıkıntılı ve sinir bozucu olabilir fakat bununla beraber coşku verici ve ödüllendirici olabilir. İşinizi başlatırken ortaya çıkacak birçok finansal, yasal, personel, pazarlama ve alan kişi problemininin sonu yoktur. Maalesef, istekli girişimci için birçok tutarsız tavsiye var. İşte girişimcilik ipuçları;

Tutkulu ve Bilgili Olduğunuz Bir İş Kurun

Startup’lar oldukça eziyetli olabilir, bu yüzden sizi heyecanlandıran ve motive eden bir şey seçin. Dik öğrenme eğrisi başarınızı engelleyebileceğinden, hemen hemen iyi bir şey bilmediğiniz işletmelerden yada endüstrilerden kaçının.

Büyük Pazar Fırsatı Olan Bir İş Fikri Seçin

Ürün yada hizmetiniz için büyük bir pazar var ise dikkatli bir halde araştırma yaptığınızdan güvenilir olun. Yatırımcılar çoğu zaman şirketinize yalnızca büyük bir pazar fırsatı görürlerse ve firmanın mühim bir şeye dönüşme potansiyeline sahipse yatırım yaparlar.

 

Mümkün Olduğunca Başlangıç Fonu Yaratın

Neredeyse daima daha zor olsa gerek ve başlangıç finansmanını yükseltmek düşündüğünüzden daha uzun sürer. Karşılayacağınız tüm ürün geliştirme ve pazarlama harcamaları için bir minder bulundurmanız gerekir. İdeal bir dünyada, operasyonlarınızın eşit bir halde neticelenmesi için kafi sermayeniz olacaktır. Şirketteki iyelik yüzdesini seyreltme mevzusunda endişelenmeyin. Mükemmel bir ürün geliştirmek süre ve para gerektirir.

Maliyenizi Devamlı İzleyin

Tüm giderlerinizi, gelirinizi ve bilançonuzu takip etmelisiniz. Girişimci nakit tükenmesini önlemek için harcamaları ayarlayamadığı için birçok girişim başarısız oldu. Düşük bir ek yük sağlayın. Harcamalarla tutumlu olun ve gereksiz masraflardan kaçının. Anlamlı gelirler akana kadar parayla sınırı olan bir bütçeyle yaşamayı öğrenin.

Rekabeti Araştırma

Pazardaki rekabetçi ürün yada hizmetleri iyice araştırdığınızdan güvenilir olun ve rakiplerinizden gelen yeni gelişimleri ve geliştirmeleri takip edin. Bunu yapmanın bir yolu, rakipleriniz hakkında yeni bilgiler çevrimiçi olduğunda sizi bilgilendirmek için bir Google uyarısı ayarlamaktır.

Mükemmel Bir Konuşma Geliştirin

Girişiminizin ne yapmış olduğu ve hangi problemi çözdüğü hakkında kısa ve özlü bir hikayeniz olmalı. Potansiyel müşteriler ve yatırımcılar için bunu hazırlayın. Misyonunuzu ve hedeflerinizi ve ürün yada hizmetinizin niçin çekici ve benzersiz bulunduğunu belirtin. Ve eğer bir yatırımcı ilgiliyse, şirket hakkında bir yönetici özeti ya da şirket ve pazar fırsatı hakkında daha detaylı informasyon veren 12-15 slaytlı bir PowerPoint sunumu hazırlayın.

Doğru İnsanları İşe Alın

Yanlış insanları işe almak girişimcilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan biridir. İlgili altyapıya ve deneyime haiz çalışanları getirmeniz gerekir. Yapmaya çalıştığınız şirket kültürüne uymaları gerekiyor. Başlangıçtaki çalışanların çoğu zaman birden fazla rolde emek vermesi gerektiğinden çalışkan ve esnek olmaları gerekir. Üstünde detaylı referans kontrolleri yapmalısınız. 

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler. Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur. Tüketicilere sunacakları ürün ya da hizmetlerin seçimi, operasyonel ve üretim prosedürleri ve pazardaki bir iş fikrinin, ürünün ya da hizmetin fizibilitesi ile alakalı mühim kararlar alırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Başarısını Arttırmak İsteyen Girişimciler İçin 7 İpucu