e
sv

Az Sermaye İle Para Kazanabilecek İşler

Az Sermaye İle Para Kazanabilecek İşler
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yine yine duyduğunuz en yaygın finansal tavsiyelerden biri kendi işinizi kurmaktır. Pek fazlaca insan size girişimci olmanız için nedenler verdi, sadece bazı nedenlerle bunu asla düşünmediniz.

İnsanların çoğu zaman verdiği mazeret ana para eksikliğidir. Sadece, kendi patronunuz olmak için hakikaten fazlaca büyük bir paranız olması gerekmez. Fazlaca azca ana para ile para kazanma yada asla ana para ile başlayabileceğiniz işletmeler var ve işte bu tür beş işletme seçeneklerini aşağıda listeledik.

İçerik Sağlayıcısı

Yazar, editör, fotoğrafçı, sanatçı yada video yapımcısı mısınız? Bu becerilerden herhangi birine sahipseniz, sıfır ana para ile bir iş başlatabilirsiniz. Sürüşünüze ve kabiliyetinize bağlı olarak platformlardan fazlaca para kazanabilirsiniz.

Onarım / Beceri Tabanlı Hizmetler

Belirli bir kabiliyetiniz var ise, para kazanmak için bir iş oluşturmak için ana para aramayı beklemenize gerek kalmamıştır. Nitelikli işiniz için ana gelir unsuru olarak kullanabilirsiniz.

 

Danışmanlık

İçinde bulunduğunuz sektörü düşünün. O sektörde seneler süresince ne kadar data, tecrübe ve beceri kazandığınızı düşünün. Gelecekteki profesyonellere, işletmelere ve yeni kurulan şirketlere uzman tavsiyesi sunarak uzmanlığınızdan para kazanabilirsiniz.

Hususi Ders

Yapabileceğiniz herhangi bir ana para gerektirmeyen başka bir iş ders vermek. İnsanlara öğretme kabiliyetiniz var ise ve sizi anlamayı kolay buluyorlarsa, denemelisiniz.

Toplumsal Medya Etkileyicisi

Toplumsal medya yardımıyla etkisinde bırakan olabilirsiniz. Toplumsal medyayı meraklıysanız, toplumsal medya etkileyicisi olmayı düşünmelisiniz. Bugün her işletme ve marka, işlerini büyütmek için çevrimiçi olacak ve toplumsal medya platformlarını iyi bilen birinin yardımı olmadan tek başına yapamazlar.

İyi bir çevrimiçi varlığınız var ise, adım atmak için hakikaten herhangi bir ana paraya ihtiyacınız yoktur. Bir tek bir telefon yada dizüstü bilgisayar ve iyi bir web bağlantısı ile toplumsal medya tesiri haline gelebilirsiniz.

Blog yada Vlog

Mükemmel içerik oluşturma ve öykü anlatma kabiliyetiniz var ise, bu günlerde asla olmadığı kadar kolay bir kitle oluşturabilirsiniz. İşin püf noktası, uygun bir niş seçmek.

Mesela, bir gezi blogu oluşturmayı seveceğinizi, sadece çevrimiçi olarak bulunan devasa gezi bloglarında geçersiz olmak istemediğinizi varsayalım. Niçin videolarınızı ingilizce olarak oluşturmuyorsunuz yada büyüyen Latin pazarını hedeflemiyorsunuz?

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Az Sermaye İle Para Kazanabilecek İşler