e
sv

Aynı Anda Çalışabileceğiniz İş Fikirleri

Aynı Anda Çalışabileceğiniz İş Fikirleri
avatar

Metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Asla kendi işinizi oluşturmak istediniz mi? Eğer öyleyse, borç almanızı yada mevcut işinizden çıkmanızı gerektirebileceğinden bahsetmemekle beraber, fazlaca fazla risk bulunduğunu fark edersiniz. Bir iş fikrine karar verirken, tutkunuz ve uzmanlığınız şeklinde faktörlerin size yol göstermesine izin verin. Ek olarak, bu yan işi başlatmanın ne kadar zor ve pahalı olacağını da düşünmek istersiniz. Bir çok durumda, iş fikrinizin başlaması nispeten ucuz olmalıdır. İşin daha süratli büyümesine destek olmak için yaptığınız işi tekrardan yatırmalısınız. İşte aynı anda çalışabileceğiniz iş fikirleri;

Mahalli İşletme Danışmanı

Belirli bir alanda deneyiminiz yada bilginiz var ise, mahalli işletme sahiplerine danışmanlık yaparak bu beceri setlerini yada sertifikaları kullanın. Bir iş stratejisini uygulama yada toplumsal medyayı yönetme şeklinde bir problemi çözmelerine destek olmak için sizinle eşleştirmeye istekli olabilecek birçok işletme var.

Tamirci

Bir pencereyi değişiklik yapmak, sızıntı meydana getiren bir boruyu sabitlemek yada bir mobilya parçasını bir araya getirmek şeklinde ev onarımlarında iyiyseniz, bu becerileri ya zamana ya da becerilerine haiz olmayan insanlara yardım etmek için kesinlikle kullanabilirsiniz.

Grafik Tasarım

Grafik tasarım mevzusunda edinim yada eğitime haiz olmak kesinlikle bir artı. Sadece bu sizi heyecanlandıran bir alansa, grafik tasarımı kendi başınıza öğrenebilir ve şu anda Türkiye’de çalışan milyonlarca tasarımcıdan biri olabilirsiniz Ek olarak, Canva ve Adobe Post şeklinde grafik tasarımını hepimiz için mümkün kılan siteler de var.

aynı anda iki yerde çalışmak

Web yada Uygulama Tasarımı ve Geliştirme

Web yada uygulama tasarımı ve geliştirme, işletmelerin müşterilerinin deneyimini geliştirmeye çalışmış oldukları için giderek ehemmiyet kazanan bir başka alandır. Grafik tasarımda olduğu şeklinde, edinim de faydalıdır.

Eğitmen

Öğrencilere öğretilen bir alanda diplomanız yada deneyiminiz var mı? Bu bilgiyi, bölgenizdeki fen, matematik, İngilizce yada tarih şeklinde alanlarda desteğe gereksinim duyan mahalli öğrencilere öğretmen olmak için kullanabilirsiniz. Lüzumlu olmayabilir, sadece yasal görünmenizi sağlamak için sertifikanızı almayı düşünün yada işe alınan hususi ders hizmetlerini arayın.

İç Mimar

Yaratıcı ve yaratıcı bireyler için kendi iç tasarım firmanızı oluşturmayı düşünün. İç Mimarlar Derneği’nin belirttiği şeklinde, “güzel duyu açıdan çekici, teknik açıdan sofistike ve pragmatik olarak tatminkar” tasarımları belirlemek için müşterilerle beraber çalışabilirsiniz.

Fotoğrafçı yada Video Sanatçısı

Eğer bir hikayeyi mercekle yakalamada muhteşem olursanız, bu meslek bahsetmeyi hak eder, zira bu sizin programınıza gore yapabileceğiniz bir şeydir. Ihmal etmeyin, nişinizi bulun ve ona bağlı kalınca. Düğün fotoğrafçısıysanız, buna odaklanın. Ustalaşmış fotoğraflar çekmek yada tanıtım videoları çekmek mevzusunda daha becerikliyseniz, bu uzmanlığı pazarlayın.

Çevirmen

Başka bir dilde akıcı konuşuyorsanız yada öğrenmek istiyorsanız, çevirmen olarak geçimini de sağlayabilirsiniz. Adım atmak için akredite olmanız yada bir sertifika almanız gerekir. Bundan sonrasında, bir çok özgür internet sayfasında konserler bulabilirsiniz. Dil becerilerinizi öğrencilere uzaktan yada gerçek bir sınıfta öğretmek için de kullanabilirsiniz.

Konu Dışı Ancak Bu Konulara Bakın

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca tespit etmek ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

Konu Dışı Olucak Ancak akıllı teknoloji yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Bir girişimci olunur ticari işletmenin yönetimi ve yönetimi ile alakalı bütün mühim kararları verme sorumluluğu onlara ait olmasından, girişimcilerin son derece mantıklı karar vericiler olmaları lazım olur.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Aynı Anda Çalışabileceğiniz İş Fikirleri