e
sv

Audioteka’nın açıkladığı verilere göre sesli kitap dinleyenlerin oranı yüzde 76 arttı

Audioteka'nın açıkladığı verilere göre sesli kitap dinleyenlerin oranı yüzde 76 arttı
avatar

metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yaklaşık iki yıldır tüm dünyanın içerisinde bulunduğu pandemi periyodu hızla gelişen değişen teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemini daha da artırdı. İş yapış şeklimizden sosyalleşmeye kadar her alanda odak noktamız olan teknoloji şimdilerde kitap okuma alışkanlıklarını da değiştirdi. Audioteka‘nın açıkladığı verilere bakılırsa ‘‘kitap dinleme’’ kavramını ortaya çıkaran sesli kitap platformları desteğiyle kitap dinleyenlerin oranı yüzde 76 arttı.

Audioteka’nın kullanıcı sayısı yüzde 67 arttı

Spor yaparken, yemek yaparken, yürürken ya da herhangi bir işle uğraşırken diğeri yandan kitap dinleme ayrıcalığı sunan sesli kitaplara olan dilek her geçen gün daha da artıyor. Audioteka Ürün Yöneticisi Hande Saygılı, özellikle pandemi sürecinde büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını; dinlenme sürelerinin yüzde 45 oranında arttığını ve 2021 yılının ikinci çeyreği neredeyse bitmemiş olmasına rağmen 2021’in ilk çeyreğine bakılırsa kullanıcı sayısında yüzde 67 artış mevcut olduğunu söyledi. Tüm bu gelişmelerin hem kitaba olan ilginin artması aynı zamanda sektörün her yıl gözle görülür oranda büyük bir gelişim göstermesi açısından mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

En fazlaca dinlenen kitap: Camdaki Kız

Audioteka, 2021 yılının ikinci çeyreğine kadar geçen süreçte en fazlaca dinlenen sesli kitapları ifade etti. Zengin bir arşive sahip olan Audioteka’da en fazlaca dinlenen kitap Camdaki Kız oldu. Bir televizyon kanalında dizi olarak da yayınlanan hikaye dinleyiciler tarafından fazlaca beğenildi. Listenin ikinci sırasında ‘‘Madalyonun İçi’’, üçüncü sırada ‘‘Günahın Üç Rengi’’, dördüncü sırada ‘‘Ufak Prens’’ ve beşinci sırada ‘‘Nutuk’’ içeriyor.

Geleneksel radyo anlayışına çağıl bir yorum getiren podcast her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Sesli kitap kadar merak uyandıran podcast yayınlarının da en fazlaca dinlenenler listesinde, ilk sırada ‘‘Aposto! Altı’’, ikinci sırada ‘‘Bir de Buradan Bak’’, üçüncü sırada ‘‘Çifte Şah’’, dördüncü sırada ‘‘Sailing Kalamarı’’ ve beşinci sırada ‘‘Engelsiz Satranç’’ içeriyor.

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Audioteka’nın açıkladığı verilere göre sesli kitap dinleyenlerin oranı yüzde 76 arttı