e
sv

Alan Değiştirme, Görevleri Daha Hızlı Değiştirmenize Yardımcı Olan Strateji Nasıldır?

avatar

metin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Alan Değişiklik yapma, Görevleri Daha Hızlı Değiştirmenize Yardımcı Olan Strateji Nasıldır?

meşgul dünyasında , atasözü “birçok şapka” takmak, her yerdeymişsiniz şeklinde hissetmenize niçin olabilir. Kendimizi genellikle yerine getirmek zorunda bulduğumuz birçok rol vardır — haiz, müdür, satın alan hizmetleri, üretim müdürü, mali sorumlu ve hatta bir ihtimal hademe.

Çılgınlığın ortasında, yerine getirdiğiniz değişik roller ve görevler için boşlukları değiştirmelisiniz. Araştırma gösteriyor ki Görevleri her değiştirdiğinizde, bir görevden diğerine geçiş yaparken toparlama ve toparlamada mühim oranda vakit kaybı olur.

Ya bu geçişi hızlandırmanın ergonomik bir yolu olsaydı? Eldeki bir sonraki görevin alanına derhal girmek için mi?

Var. Buna boşluk değişiklik yapma denir.

Alan değişiklik yapma, oynadığınız muhtelif roller ve meşgul bir girişimci olarak tamamlamanız ihtiyaç duyulan görevler için ayrılmış alanlara haiz olmaktır. Bir mekandan diğerine geçerken, kendinize, o boşluğun belirleme edilmiş olduğu bölgeye derhal girme avantajını vermiş olmuş olursunuz. Hem de, motive kalmanız için gerekseme duyduğunuz uyarıcıyı besler ve parlak nesneleri kovalama dürtüsünü doygunluk eder.

Aleni olmak gerekirse, alan değişiklik yapma fazlaca fazla alan gerektirmez. Rolleri ve görevleri hızla değiştirmenizi hatırlatmak için tek bir alan hızla değiştirilebilir. Eldeki görevler için göz önünde bulundurabileceğiniz birtakım alanlar.

Yaratıcı Alan

Yaratıcı düşünme ve içerik oluşturma için daha basit bir duruş önemlidir. Burası rahatlıkla oturabileceğiniz ve atmosferin esin verici olduğu bir alandır. Kolay bir köşe ya da yüksek bir sanat içerikli alan olabilir. Bir ihtimal esin verici bir görünüm veya uyarıcı renkler ve kokular vardır.

Bu halde düşün. İyi bir kitabından nerede keyif alırsınız? Muhtemelen masa başlangıcında oturmuyordur. Zira atmosfer kitap okuma deneyimini desteklemiyor. En yaratıcı çalışmanız için zemin hazırlamakla aynı şey. Size esin veren bir alan seçin. Atmosferin sizi tutuşturmasına izin verin . sana ne esin verir? Görünüm? Renkler? Koku mu? Oturma şekli mi?

İlişkili: Yaratıcı İnsanlar için Yüksek Kazandıran 12 Yan Acele

Emek harcama Alanı

Dünya karantinaya girerken ve insanoğlu uzaktan çalışırken, birçok insan kendilerini ustalaşmış, üretken ve görüntülü görüşmeye müsait hissettirecek bir emek harcama alanı kurmaya çalışıyordu. Kişiliğimizi yansıtan markalı fonlar ve mekanlar birçok bireyin ilgisini çekti. İster tek başınıza, talep eder müşterilerle ve müşterilerle çalışıyor olun, işiniz uzaydadır. Bereketli hale getirin ve ihtiyacınız olan her şeye haiz olun – en ustalaşmış hissetmeniz ihtiyaç duyulan yer burasıdır. Gelirinizden bir halde görevli olan alan olması muhtemeldir. Ona bu düzeyde saygıyla davranın. Bu alanda hak ettiğiniz sıkı çalışmanızın ödüllerine layık hissedin.

Idare edici Alanı

İşletme sahibi olmak, yapmak istemediğimiz, sadece yapmak zorunda olduğumuz görevlerle beraber gelir. Ek olarak etrafınızı havayı yumuşatan şeylerle çevreleyerek satmaca ödeme, vergi beyannamesi verme ve biçim doldurma şeklinde işleri daha azca tatsız hale getirebilirsiniz! Bir ihtimal bir mum yak. Niçin bu kadar fazlaca çalıştığınızı hatırlatmak için ailenizin ya da en sevdiğiniz dinlence yerlerinin fotoğraflarını ya da içeri girmekten daha fazlasının gittiğini hissedebileceğiniz vakit, bolca zihniyeti korumanızı hatırlatan hatıraları görüntüleyin.

İlişkili: Çoklu Görev Yapmayın. Görev Değiştirmede Daha İyi Olun.

Sadece Emek harcama Alanı

Yaratıcı alanınızdan değişik olarak, bu alandaki gaye, sadece çalışırken de son aşama üretken olmaktır. Bu alanda e-postaları yanıtlayabilir, teklifler üstünde çalışabilir ya da iş geliştirmeye odaklanabilirsiniz. İşiniz için mühim bir emek harcama alanı olarak, bu alanın bereketli ve üretken olmasını, sadece yeniden de en iyi çalışmanızı teşvik eden atmosferi denetim etmesini istiyorsunuz. Bu alandaki gaye odaklanmak olmalıdır. Oldukca fazla vakit geçireceğiniz yer olması muhtemeldir, bu nedenle onu eğlenceli hale getirin. Olmak için favori bir yer şeklinde geliyorsa, orada yapmış olduğunuz görevler, yapılacak en tatminkar işler olacaktır.

Paylaşılan Emek harcama Alanı

İlginç bir halde, paylaşılan bir emek harcama alanı fazlaca üretken olabilir. Odaklanmaya ve yaratıcılığa elverişli bir vızıltı ve gürültü seviyesine haiz yaklaşık kahve dükkanınızı düşünün. senesinde bir emek harcama Tüketici Araştırmaları Dergisi İnsanların en yaratıcı bulunduğunu ve tipik bir kafenin ve ortak emek harcama alanının arka plandaki gürültü seviyesiyle alakalı olan 70 desibellik bir gürültü seviyesinde odaklandıklarını buldu. Daha ilkin bir kafede çalıştıysanız ve niçin daha üretken olduğunuzu merak ettiyseniz, işte bu nedenle! Toplumsal yaratıklar olarak, başkalarıyla beraber olmak da canlandırıcıdır.

Muhtelif emek harcama alanları için bütün bu seçeneklerle, devamlı vazife değişiklik yapmak yerine bölgeye girmek için alanları değiştirerek ne kadar üretken olabileceğinizi hayal edin! Değişik görevler için ayrı alanlar kurmak için minik bir gayret ile, kim olduğunuzun en iyisini kullanabilir, daha bereketli olabilir, daha fazlasını yapabilir ve işinizi büyütmeye devam edebilirsiniz!

İlişkili: Çalışanlara Ofise Döndüklerinde Çalışma Alanlarının Mülkiyeti Nasıl Verilir?

.

Source link

Sıradaki içerik:

Alan Değiştirme, Görevleri Daha Hızlı Değiştirmenize Yardımcı Olan Strateji Nasıldır?